Karadeniz Pet

Kafesi yorumlayabilir misiniz?

Murat Telli

Meraklı Üye
Merhabalar. Ben yeni muhabbet kuşlarım büyüdüğü için onlara daha büyük kafes aldım. Ancak bu kafes düzeninin nasıl olması gerektiği hakkında bir türlü emin olamadım ve en son buradaki benden daha çok bilgisi olan kişilere danışma kararı aldım. Kuşlarım yemliğe ulaşma konusunda sıkıntılar yaşıyor gibi gözüküyor. Sizce kafes düzenim nasıl olmalı?
Oyuncaklar konusunda ne yapmalıyım?

Redmi Note 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
245a04780c1f79dc1ea622af184dc2d6.jpg

Kafesin son hali ektedir
6253909f2f6294a412965e5294ec510e.jpg

Son düzenleme:
Merhabalar. Ben yeni muhabbet kuşlarım büyüdüğü için onlara daha büyük kafes aldım. Ancak bu kafes düzeninin nasıl olması gerektiği hakkında bir türlü emin olamadım ve en son buradaki benden daha çok bilgisi olan kişilere danışma kararı aldım. Kuşlarım yemliğe ulaşma konusunda sıkıntılar yaşıyor gibi gözüküyor. Sizce kafes düzenim nasıl olmalı?
Oyuncaklar konusunda ne yapmalıyım?
cf7076eddf0962ca8fb4ed486a62f467.jpg

bakarken başım döndü yorumlayamıyorum :D resim ters :D

Çok fazla tünek var 2 tane tünek yeterli olur daha rahat hareket ederler kapının sağına ve soluna biri biraz aşağıda biri biraz yukarıda karşılıklı konumlandırabilirsiniz sizin şuan bulunan tüneklerinize dik konumda olacak şekilde tünekler arası kanat çırpmış olurlar böylece

Şuan daha ferah görünüyor :) oyuncak çok yok o yüzden sorunda yok :)

Birde kumu haftada 3 gün iki saat takın fazla tükettiklerinde taşlıkta birikim oluyormuş benim kuşumda öyle olmuştu röntgen çekildiğinde farkettk

Birde kumu haftada 3 gün iki saat takın fazla tükettiklerinde taşlıkta birikim oluyormuş benim kuşumda öyle olmuştu röntgen çekildiğinde farkettk
Şimdi çıkarıyorum kumu, dikkatli kullanacağım bundan sonra çok sağol

Bir de çok tünek kullanmamın sebebi beyaz olan kuşun çok hantal olması yani aldığım yerde hiç hareket etmemiş ve çok zorlayan hareketler yapamıyor. Bu yüzden kocaman bir parça ağaç dalını kullanacağım ileride.

Şimdi çıkarıyorum kumu, dikkatli kullanacağım bundan sonra çok sağol

Bir de çok tünek kullanmamın sebebi beyaz olan kuşun çok hantal olması yani aldığım yerde hiç hareket etmemiş ve çok zorlayan hareketler yapamıyor. Bu yüzden kocaman bir parça ağaç dalını kullanacağım ileride.

Bol bol salın dışarda oynayabilexeği oyuncaklar alın oynatın hareketlensin yağlanmasın keçi gibi tellere tırmanması lazım :)

Geri