Karadeniz Pet

Kafesin İç Düzeni Nasıl Olmalı?

emrah

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar, 5 yıllık muhabbetimi kaybettikten sonra, yeni yavru bir muhabbet alarak yola tekrar başladım.Kuşu alalı 10-15 gün oldu.Eğitilmesi açısından kafesini sade tutmakta fayda olduğunu okudum.Bende temel ihtiyaçları dışında sade tutmaya özen gösterdim ama tam olarak içini nasıl düzenleyim diye bir de sizin fikrinizi alayım dedim.

nj0GGN.jpg

Bir eksiği yok gibi.Maşallah.Güle güle besleyin.Akıllı yemliğin içerde olması biraz zorluk çıkaracaktır ama.

Maşallah tüyü kadar ömrü olsun. Akıllı yemlik kumluk ve suluk içerde sanırım. Bunları dışarı alsanız daha iyi olacaktır değişim zamanında kuşa rahatsızlık vermezsiniz. Ancak sanırım kafesiniz hagen vision ve akıllı yemliği dışardan takma şansınızda yok. Bunun için bir kaç tel kesip bu sorunu halledenleri gördüm. Tabi kafese zarar vermek istemezseniz ayrı.

Birde altkısım için gazete yerine A4 gibi üzerinde mürekkep bulunmayan bir kağıt kullansanız daha iyi olabilir. Gazeteyi kemirdiğinde üzerindeki mürekkebin kuşunuza zararı olabilir.

Uğur GENÇ
Cem Açıkgöz
Eyvallah sağolun, evet yemlik ve sulukları içerde kullanıyorum. Dışarda olarak pek randıman alamadıydım, üstelik kafesin yapısı gereği akıllı yemlikte takılmıyordu. Hiç bozmadan bu şekilde içerde kullanıyorum, artık yem ve su değişimlerinde o kadar rahatsız olsun sorun değil. :p

Kafes içini sade tutup, ihtiyaç duyacakları her şeyi bulundurmaya çalıştım. Ama daha nasıl ergonomik yaparım diye onun peşine düştüm.
Sağdaki tüneği, ekipmanlara biraz yaklaştırınca, kuş hareket ederken sırtına sürtüyor. Üstelik kafesten çıkarken veya içeri girerken kapı tellerine uzanamıyordu, tünek sağ köşeye yakın olduğunda. Rahat hareket etsin diye biraz daha ortaya alınca, bu sefer diğer ekipmanlara uzanması sıkıntı yaratıyor. Mesala ortadaki mama kabına hemen sağdaki demirden geçip ulaşabilecekken, akrobasi yaparak tünekten çıkmaya çalışıyor. :D Gaga taşı, kalsiyum taşı, kalamar kemiğini, hemen tüneklerin başına koysam bu sefer yukarı tırmanmak istediğinde zorlanıyor onlardan ötürü. Bana biraz daha alışsa yukarıya 2 tünek daha koyacağım ama daha zamanı var.

Geri