Karadeniz Pet

Kafesten Hemen Çıkan Muhabbet Kuşu

Rufai.23

Yeni Üye
kuşu alalı bir hafta oldu düne kadar kafesten çıkamak için can atıyordu kuş daha kafesin kapısını açmadan kapıya zıplıyordu hoplayıp zıplıyordu ama , dünden beri kapı açıyorum hemen çıkmıyor öylece kapıya bakıyor bi süre sonra çıkıyor veya parmağımı gösterince çıkıyor acaba bi rahatsızlığı mı var yoksa kafese mi alışıyor yardımcı olurmusunuz ?

Yo gayet normal tepkiler veriyor bence
bence de ama normalde ben çıkmasın diye çabalıyordum kafese girmiyordu şimdi ise çıkarken yavaş yavaş çıkıyor sabah işe gitmeden önce bi çıkardım normalde kafese doğru yönelince çıldırıdı uçardı ama sabah sakin bi şekilde kafese kendisi girdi şaşırdım bende sorayım dedim

kuşu alalı bir hafta oldu düne kadar kafesten çıkamak için can atıyordu kuş daha kafesin kapısını açmadan kapıya zıplıyordu hoplayıp zıplıyordu ama , dünden beri kapı açıyorum hemen çıkmıyor öylece kapıya bakıyor bi süre sonra çıkıyor veya parmağımı gösterince çıkıyor acaba bi rahatsızlığı mı var yoksa kafese mi alışıyor yardımcı olurmusunuz ?
Bence kafesine alışması Günde en az 2 saat kadar dışarda kalması en güzeli zira benimki alıştı kafese asla girmiyor yem yerken bile hep tetikte kafesi kapatırmıyım diye :)

bence de ama normalde ben çıkmasın diye çabalıyordum kafese girmiyordu şimdi ise çıkarken yavaş yavaş çıkıyor sabah işe gitmeden önce bi çıkardım normalde kafese doğru yönelince çıldırıdı uçardı ama sabah sakin bi şekilde kafese kendisi girdi şaşırdım bende sorayım dedim
Uykusunu almamış olabilir , sabah serbest bırakılmayı yadırgamış olabilir . Bir çok nedeni olabilir .

Kafese alışmıştır normal bir durum kısacası. Kuşlara göre de değişyior tabi kimi kuş dışarıda çok kalmayı severken kimisi kafes ortamını beğeniyor. Misal ben kuşlarımı dışarıda en fazla 10-20 dk tutabiliyorum ardından hemen kafeslerinin üstünde durmaya başlıyorlar.

Geri