Karadeniz Pet

Kalamar kemiği temizlik?

Callejon

Onursal Üye

Arkadaşlar bugün kalamar kemiklerinin temizliğini yapıcam da @Melih.S59 hocanın tarifine göre burda sirkenin çeşidinin bir önemi var mı elma veya üzüm fark eder mi sizce?

Elma sirkesi olursa daha iyi olur.Üzüm sirkeside olur. :)
Burada sirkenin kullanımının 2 amacı var. 1. amacı Karbonata ( Sodyum Bikarbanot) Bazik bir maddedir.Sirke ise Asidik bir maddedir.Bazik madde'yi asit ile nötralize ediyoruz. 2. amacı ise hem Alkali ortama dayanıksız hem de Asidik ortama dayanıksız bakterileri yok etmek.

Elma sirkesi olursa daha iyi olur.Üzüm sirkeside olur. :)
Burada sirkenin kullanımının 2 amacı var. 1. amacı Karbonata ( Sodyum Bikarbanot) Bazik bir maddedir.Sirke ise Asidik bir maddedir.Bazik madde'yi asit ile nötralize ediyoruz. 2. amacı ise hem Alkali ortama dayanıksız hem de Asidik ortama dayanıksız bakterileri yok etmek.
Teşekkür ederim hocam verdiğiniz bilgiler için yazıda ki birinci madde de karbonata derken karbonat mı eklememiz lazım hocam sirke mi 😊🙏

Ben üstünü bıçakla kazıyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Biyokimya uzmanı gibi adam😁 💎
Yok o kadar değil. 😀 Aslında Asitler, Bazlar, Alkoller kimyanın en basit konuları.
Aslında benim zamanımda Ortaokul da okurken Fizik, Kimya, Biyoloji dersleri tek çatı altında Fen dersi olarak okutuluyordu.Ben hiç sevmezdim ve başarı da değildim .Sonradan vahiy geldi herhalde 🤣🤣

Geri