Karadeniz Pet

Kanat çekilmesi

byzbyz

Yeni Üye
Merhaba forum üyeleri
35 günlük bir jumbo muhabbet kuşu satın aldım tanıdık bir yerden. Şuan yaklaşık 2 aylık bu zamana kadar kafes içinde kanatlarını çırpıyordu. Kısa mesafeden uçmaya çalışıyordu kanepeden yere kadar gidebiliyordu. Küçük olduğundan yapamadığını düşündüm hergün elimde uçmaya alıştırmaya çalıştık fakat ilerleme kaydedemedik. Aldığım kişiye resimlerini attım ve kuşumun kanatlarının çekildiğini söyledi. Suyuna sürekli vitamin damlatıyorum ama yinede vitamin takviye etmemi söyledi izleyebileceğim bir yol var mı ? Veya bu durumlar İçin önerebileceğiniz bir vitamin varmı ?
Edit: Ek 3 teki resimdeki elite marka vitamini hiç kullanmadım

Ekli dosyalar

• 0E14FA01-E1D8-4272-AA76-E1849876ABE2.jpeg
    0E14FA01-E1D8-4272-AA76-E1849876ABE2.jpeg
    780.9 KB · Görüntüleme: 67
  • 48F852B4-852C-43C4-BE1D-81444388AADD.jpeg
    48F852B4-852C-43C4-BE1D-81444388AADD.jpeg
    782.3 KB · Görüntüleme: 57
  • 7A47BECE-F2F0-4329-963F-69F1BCE718CB.jpeg
    7A47BECE-F2F0-4329-963F-69F1BCE718CB.jpeg
    804.2 KB · Görüntüleme: 51
Aldiginiz kisi kanatlarin cekilip cekilmedigini size satarken bilmeliydi cunku siz cekmediginize gore kendisi bunu biliyor olmali boyle durumlarda inanin cok uzuluyorum. Yukaridaki mesajda tavsiye edilen vitamini kullanabilirsiniz ben de onu kullandim ve faydasini gordum gercekten. Ek olarak yumurta mamasi da faydali olabilir.

Tam dolu suluga doldurmaniza gerek yok kus nasilsa tum sulugu bitiremez yarim dolu suluga 6 damla ekleyin boylece vitamini de bosuna fazla harcamamis olursunuz.

Aldiginiz kisi kanatlarin cekilip cekilmedigini size satarken bilmeliydi cunku siz cekmediginize gore kendisi bunu biliyor olmali boyle durumlarda inanin cok uzuluyorum. Yukaridaki mesajda tavsiye edilen vitamini kullanabilirsiniz ben de onu kullandim ve faydasini gordum gercekten. Ek olarak yumurta mamasi da faydali olabilir.
Doğrusu alalı 1 ay bile olmadı uçamadığı için bize çok düşkün oldu sürekli omuzda geziyor çokta alıştık. Beyfendi ile bugün konuştuk ben verdiğimde böyle değildi istersen getir başka kuş verelim dedi. Kabul etmedik çok seviyoruz çünkü sakatta olsa engellide bakarız 🙏🏻 Yumurta maması sürekli yapıyorum hiç yemiyor alışması İçin yinede yapıyorum. Vitaminide alacağım teşekkür ederim 🙏🏻

Masallah cok cok tatli bir kus :) geri vermemenizi takdir ettim cunku sorumsuzca davranan onun da bir can tasidiginin farkinda olmayan pek cok insan var. Ben de kusumu ilk aldigimda kanatlari gelismemisti yok denecek gibiydi, boylece bize cok alisti, bu vitaminin cok faydasini gordum umarim size de iyi gelir.

Masallah cok cok tatli bir kus :) geri vermemenizi takdir ettim cunku sorumsuzca davranan onun da bir can tasidiginin farkinda olmayan pek cok insan var. Ben de kusumu ilk aldigimda kanatlari gelismemisti yok denecek gibiydi, boylece bize cok alisti, bu vitaminin cok faydasini gordum umarim size de iyi gelir.Cidden öyle merhameti olmayan insanlar çok fazla

Cidden öyle merhameti olmayan insanlar çok fazla. Çok şükür hiç öyle biri olmadık allahta nasip etmesin. Onlar dilsiz kullar ve bizlere emanet ufacık bir yerimiz ağrısa bizler hastaneye gidiyoruz. Onların bir hastalığındada ilgilenmek yine bizim sorumluluğumuz ve merhametimizden. İnanın bu sorduğum üçüncü yer. Tek bir yerede bağlı kalmıyorum araştırıyorum fakat bu forumdaki üyelerede güveniyorum daha önce çok yardımcı oldular. İyi dilekleriniz ve vakit ayırıp yorum yaptığınız içinde tekrar teşekkür ederim

Kuşun kanatlarını açarak alttan fotoğraflarını çeker misiniz? Kuyruğu da eksik kuşun.
Tanıdık kuşçu siz aldatmış maalesef. İnşallah çıkar kanat tüyleri.
Biraz huysuz pek net değil ama bu kadar çekebildik. Teşekkür ederim iyi dilekleriniz için

Ekli dosyalar

• 01219AE6-3CA9-4864-9C5F-7752644EE488.jpeg
    01219AE6-3CA9-4864-9C5F-7752644EE488.jpeg
    548.5 KB · Görüntüleme: 37
Kuş jumbo değil. Kanatları kökten çekilmişse uzar, ancak kırıp çekilmişse uzaması zor.
Yulaf ve B vitamini verin.
İnanın bu çekilme olayından hiç anlamıyorum. Daha öncede kuş besledim hiç böyle bir durumla karşılaşmamıştık. Bu arada görsellerde boyut olarak ufak çıkmış olabilir. Ama gerçekten jumbo kuşumuz 😊 Aldığımız yerde diğer kuşlardan daha iri daha büyüktü henüz yem kırmayı yeni öğrenmişti. Küçük olmasına rağmen ele kocaman geliyordu görsel aldatıcı olabilir 😊

İnanın bu çekilme olayından hiç anlamıyorum. Daha öncede kuş besledim hiç böyle bir durumla karşılaşmamıştık. Bu arada görsellerde boyut olarak ufak çıkmış olabilir. Ama gerçekten jumbo kuşumuz 😊 Aldığımız yerde diğer kuşlardan daha iri daha büyüktü henüz yem kırmayı yeni öğrenmişti. Küçük olmasına rağmen ele kocaman geliyordu görsel aldatıcı olabilir 😊
B12 den kastınız bu eczanelerde satılan B12 ampulleri mi acaba ? Yoksa yine kuşlar İçin vitamin olarak suya damlatılan B12 vitamini mi

Kuşun kanatlarını açarak alttan fotoğraflarını çeker misiniz? Kuyruğu da eksik kuşun.
Tanıdık kuşçu siz aldatmış maalesef. İnşallah çıkar kanat tüyleri.
Ekli dosyayı görüntüle 55307

Parmağın altında kalan uçuş tüy diplerini görmemiz gerek.
Oldukça huysuz davrandı tedirgin olunca tam alamadık kafesine koymak durumunda kaldım yarın düzgün bir şekilde tekrar çekmeye çalışıyım

Geri