Karadeniz Pet

Kendim Yaptığım Kafes Damızlık Kuşlar İçin Sizce Uyumlumu ?

Bide tahta ya nasıl monte ettiniz teli bitanesini raptiye ile diğerini çözemedim?

Bu telden bende uzun zamandir vardi .yani kullanmiyordum evde oyle duruyordu. Teli bana bir arkadas vermisdi o yuzden nerden ve kaca aldiqini bilmiyorum. Teli tahtaya civiyle taktim. Tahtanin uzerine koyup civinin birazini tahtaya vurdum lalanini da telin uzerine katladim. Evet cok saqlam oldu .bu tel cok sert bi tel o yuzden de cok saqlam oldu

S308 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kafesin Altı Konusunda Biraz Tecrübesiz Kaldım Kafes Temizliği Biraz Zor Olabilir , Peki Yuvalık Sizce İçeride Olmasımı Daha Sağlıklı Dışarıda Olmasımı ?
Ustam altına keşke çekmece yapsaydınız, ben kendimde Salma yaptım temizlik konusunda bir kaç siteye baktığımda çekmece gördüm, uyguladım cidden daha rahat oluyor imkanınız varsa ekleyin derim

Ustam altına keşke çekmece yapsaydınız, ben kendimde Salma yaptım temizlik konusunda bir kaç siteye baktığımda çekmece gördüm, uyguladım cidden daha rahat oluyor imkanınız varsa ekleyin derim
İnşallah Oda Olur Daha Yolun Başındayım :)

Son düzenleme:
Bide tahta ya nasıl monte ettiniz teli bitanesini raptiye ile diğerini çözemedim?
Benim Tel İnce Ve Fazla Bir Ağırlığı Olmadığından Dolayı Raptiye Kullandım Çıtaya Rahatca Geçiyor
Teli Nalburlardan Desenine Ve Kalınlığına Göre Metresi 10 TL Temin Edebilirsin Benim Kullandığım Tel Plastik kaplama Paslanmaz ..

Cok tesekkur ederim . su an iki cift kusum var. Ayri ayri kafeslerde. Ama bu yil iki cifti 10 cift yapmak isdiyorum Allahin izniyle. İyi giderse gelecekde daha cok kus beslemeyi dusunuyorum.

Şahin Bey Sizin Tecrubenize Dayanarak Bi Konuda Sorum Olacak Senin Kafeste Bir Çok Yuvalık Gördüm Ben Şimdi Bu Kafesi İkiye Böldüm 1 Çift Damızlık Kuş Daha Aldım Onlarada Ayrı Bir Yuvalık Taktım Bir Sıkıntı Olurmu ? Yada Hiç Ordatadan Bölmemelimiydim Petshopcu Bölmene Gerek Yok Dördüde Aynı Kafeste Olur İki Yuvalık Olsun Sıkıntı Olmaz Dedi Sizce Ne Yapmalıyım _?

Ekli dosyalar

• IMG_20170414_190352.jpg
    IMG_20170414_190352.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 9
  • IMG_20170414_190339.jpg
    IMG_20170414_190339.jpg
    1.8 MB · Görüntüleme: 10
  • IMG_20170414_190328.jpg
    IMG_20170414_190328.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 9
Hayirli olsun. Bence bolmesen de olur. Ama kuslarin kavqa etdiklerini gorsen ayirirsin. Bende evet yuvalik cok 12 yuvalik var ama o kafese en cok 10 cift kus yerlesdiricem. Boyle buyuk salmalarda yuvalik sayisi ciftlerin sayindan cok olmali ki bazen disi kuslar ayni yuvalik usdunde kavqa ediyorlar bazen de bir yuvaliqi beyenmeye bilir o yuzden yuvalik cift sayindan cok olsa daha iyi olur. Yuvaliklari da disardan asmaqin iyi olmus .hayirli uretimler. Allah bereket versin

Hayirli olsun. Bence bolmesen de olur. Ama kuslarin kavqa etdiklerini gorsen ayirirsin. Bende evet yuvalik cok 12 yuvalik var ama o kafese en cok 10 cift kus yerlesdiricem. Boyle buyuk salmalarda yuvalik sayisi ciftlerin sayindan cok olmali ki bazen disi kuslar ayni yuvalik usdunde kavqa ediyorlar bazen de bir yuvaliqi beyenmeye bilir o yuzden yuvalik cift sayindan cok olsa daha iyi olur. Yuvaliklari da disardan asmaqin iyi olmus .hayirli uretimler. Allah bereket versin

Allah Razı Olsun Teşşekürler Kafesi Bölmeden Önce Dördünü Koydum Fakat İki Erkek Dişdişmeye Başlayınca Bölmek Zorunda Kaldım Diğer Çifti Bugun Aldığım İçin Belki Bir Birlerini Yadırgamış Olabilirler Biraz Zaman Sonra Bölmeyi Kaldırırsam Sıkıntı Olmaz Herhalde

Kavqa ediyorlarsa bolmen lazim. Yoksa bir birine zarar vere bilirler.

Peki Arayı Telle Bölmek Mantıklımı Sizce Ben Bir Birlerine Kaynaşsınlar DiyeTel Düşündüm Sıkıntı Yaratırmı Yada Araya Ahşapmı Yapmalıyım Bir Birlerini Görmemeleri Dahamı İyi Olur Acaba

Bence gormelerinde bir sikinti olmaz.

Sizede hayirli uretimler. Allah razi olsun

Benim Tel İnce Ve Fazla Bir Ağırlığı Olmadığından Dolayı Raptiye Kullandım Çıtaya Rahatca Muhabbet kuşu
Teli Nalburlardan Desenine Ve Kalınlığına Göre Metresi 10 TL Temin Edebilirsin Benim Kullandığım Tel Plastik kaplama Paslanmaz ..

Peki sizce ortalama, uzunluk 60cm yanlar 40cm yukseklik 40 cm kafese kaç metre gerekir bide altına çekmece yapacağım tabanınada koyacağım telefon

Peki sizce ortalama, uzunluk 60cm yanlar 40cm yukseklik 40 cm kafese kaç metre gerekir bide altına çekmece yapacağım tabanınada koyacağım telefon
Ben 1.5 Metre Aldım Bahsettiğin Ölçülerde Kullandım Kafese Bölme Olarakda Kullandım Ve Halada Ufak Bir Kafes Yapacak Kadar Tel Arttı Dediğin Ölçülerde Yapacaksan Altınada Tel Kullanacaksan
Fire Vermeden Sana 1 Metre Yeterlidir ..
Benim Kullandığım Telden Kafesin Altına Kullanmanı Tavsiye Atmem Tel İnce Olduğu İçin Tabanda Esneme Yapacaktır
İyi Tasarımlar Kolay Gelsin ..​

Son düzenleme:
Ben 1.5 Metre Aldım Bahsettiğin Ölçülerde Kullandım Kafese Bölme Olarakda Kullandım Ve Halada Ufak Bir Kafes Yapacak Kadar Tel Arttı Dediğin Ölçülerde Yapacaksan Altınada Tel Kullanacaksan
Fire Vermeden Sana 1 Metre Yeterlidir ..
Benim Kullandığım Telden Kafesin Altına Kullanmanı Tavsiye Atmem Tel İnce Olduğu İçin Tabanda Esneme Yapacaktır
İyi Tasarımlar Kolay Gelsin ..​

Bilgiler için teşekkürler abi

Geri