Karadeniz Pet

Kırmızı böcek :(

Zehrah

Meraklı Üye
Bugün kuş aldm ve daha yavru üzerinde kırmızı biseyim yürüdüğünü gördüm ne yapmalıyım bitmi anlayamadım bitse bize gelirmi nasıl engellerim

Bugün kuş aldm ve daha yavru üzerinde kırmızı biseyim yürüdüğünü gördüm ne yapmalıyım bitmi anlayamadım bitse bize gelirmi nasıl engellerim

kuş biti insana bulaşmaz. ensesine avimec veya vilmectin damlata bilirsin. kuşun fotoğrafını paylaşabilir misin?

Kuşu bugün aldm daha

Ekli dosyalar

• IMG_20170628_210816.jpg
    IMG_20170628_210816.jpg
    2.3 MB · Görüntüleme: 439
  • IMG_20170628_171239.jpg
    IMG_20170628_171239.jpg
    1.8 MB · Görüntüleme: 426
Böcek dediğiniz şey tam olarak nasıl bir şeydi. Çünkü bazı bitler gözle görülemeyecek kadar küçük olurlar.

Turuncu veya kırmızı tonlarında çok ama çok küçük böcekti kuyruk tarafında gördüm yürüyordu ayrıca kanatlarını açtık ama bisi bulamadık sprey deodorant sıktım ama bilemiyorum

Deodorant yanlış yazdım anti parazit sprey sıktim

bir an şok oldum deodorant ı görünce. :D kafesin bir köşesine pamuk koyun ve ışıkları kapatın, bazı bitler bu pamuğun üzerine gelirler.yaklaşık 1-2 saat sonra ışığı açıp pamuğu kontrol edin. eğer pamukta kırmızı böcekler varsa bit var demektir.

:D Bunu gece uyurken uygularsam olur degilmi ve eyer bit varsa vilmectin veya avimec alırsam gecermi

gece uygulayabilirsiniz ama ortam karanlıkken ışığı açıp bakmanız gerek. avimec ve vilmectin kuşun üzerinde bit barınmaması için. ayrıca kafesi de anti parazitter sprey ile ilaçlarsanız yeterli olur. elma sirkeli su ile düzenli banyo yaptırmanızda fayda var.

Dünden beri pamuk vardı gece uyanıp arasıra bakindim ama pamuk ta hiç bisi yok çok fazla kendisylede oynamıyor yani dikkat çekilecek kadar bisi yapmiyor eyer bit olsaydı farketmezmiydim

Geri