Karadeniz Pet

Kızgınlık yumurtasını kuş eritir mi? :))

Babacik

Meraklı Üye
merhaba, birkaç gündür dişi tek muhabbet kuşumun kızgınlık yumurtası tasıdıgından şüpheleniyorsum burada epeyce de sorular sordum. Belirtiler o yöndeydi. 2 gündür muhabbet kuşum artık kafeste durmaktan sıkılıyor baya bi hareketlenmişti. Son 2 haftadır çıksa da uçamayıp düşen kuşum sanki hafiflemiş gibiydi neredeyse eskisi gibi rahat rahat uçuyor. Karnına hiç dokunmadım rahatsız etmemek için. Ama gördüğüm kadarıyla küçülme de var.
Sorum ise muhabbet kuşları kızışma döneminde yumurtlamayıp bünyesinde eritebilir mi? Soruyu tasarlamakta zorlandım ama siz anlamışsınızdır :D
Edit: normalde kafesi hiç kokmamasına ragmen 1 gecede çok miktarda ve kümes gibi kokutacak kadar dışkılıyor.
Cevaplar için şimdiden teşekkürler
Nasıl etiketlendiğini bilmiyorum ama selçuk hocamı etiketlerseniz çok sevinirim, ve diğer tanımadıgım çok bilgili büyüklerimizi.

Son düzenleme:
Belki de yumurtlamıştır ve yemiştir . Veyahut siz göremiyor da olabilirsiniz .

Yumurta erimez kardesim yumurta kurilip parca parca diskisiyla cikarmis olabilir yumurtlayip yeme yontemi kabuklari yeseydi olurdu basitbir kilo olabilir yada yumurta olabilir biraz vakite birakin

Bunlar da poposuna yapışan çok sert dışkısı . Normalde beyaz bu kadar yogun değildir. Karnına da baktım, düzleşmiş

FB5BC125-6BD8-421E-9220-E21405569F60.jpeg
8C993553-DA41-4765-8577-C670613BCBC0.jpeg

Edit: o kadar yakın çekmişim ki parmak izimden kişilik tayini de yapabilirsiniz:Do_O

Son düzenleme:
Yumurta erimez kardesim yumurta kurilip parca parca diskisiyla cikarmis olabilir yumurtlayip yeme yontemi kabuklari yeseydi olurdu basitbir kilo olabilir yada yumurta olabilir biraz vakite birakin

Son resimlere bakarsanız bu dediğinizi destekler nitelikte. Kırılmasının sebebi yumurtlarken zorlanması mıdır?

Peki kırılmış olsa ki bana öyle geliyor, rahmine kalan parçacıklar zarar vermez mi? Ama öte yandan son 2 haftadır miskinlik yapan kuş bugün bıcır bıcır. Ve dün gece kafesine çok pislemiş , tavuk kümesi gibi kokuyordu. Bu da kırılmış bir yumurta olabileceğini destekliyor.
Yorumlarınızı bekliyorum. Güncellediğim resimlerle yorumlarsanız cicikuş ve ben çok mutlu oluruz

Hocam kötü kokulu dışkı hastalık belirtisi olabilir. Belki de yumurtsı hiç olmadı. Siz öyle sandınız... yumurtanın içeride erimesi diye birşey olamaz. Kırılsaydı da siz kafes tabanında yumurta sarısı görürdünüz. Kabuğu da dışkılardı mecburen. Alt kısmının resmini ve kuşun videosunu paylaşın. Yemliği de kontrol edin. Kabuksuz yem var mı diye ayrıca yem tozu görecek misiniz ? Eskiye oranla yemlikte daha uzun süre geçiriyor mu ?

Hocam kötü kokulu dışkı hastalık belirtisi olabilir. Belki de yumurtsı hiç olmadı. Siz öyle sandınız... yumurtanın içeride erimesi diye birşey olamaz. Kırılsaydı da siz kafes tabanında yumurta sarısı görürdünüz. Kabuğu da dışkılardı mecburen. Alt kısmının resmini ve kuşun videosunu paylaşın. Yemliği de kontrol edin. Kabuksuz yem var mı diye ayrıca yem tozu görecek misiniz ? Eskiye oranla yemlikte daha uzun süre geçiriyor mu ?
Gündüz dışkısı kötü kokmuyor, dün gece kafesteki dışkıları kokuyordu
Kabuksuz yem yok, yemliğe daha sık gidiyor ama. Video çektim ama paylaşamadım hocam

İki kişi çekin fotografı. Tüylerini üfleyerek. Karnı görünmeli.

Geri