Karadeniz Pet

Kizismis Dişinin yuvaya ilgisizliği???

Limon44

Meraklı Üye
Merhaba
Disi kusum 10 aylık civarı.yaklasik 4 aydir da kizismis durumda resimde de görüldüğü gibi.4 aydir yuvalik takılı ama yuvaya hiç ilgisi yok.Erkek kus ile yavru iken cok iyi anlasiyorlardi. Kizistiktan sonra cok agresif oldu. Gun içinde arada erkek kusa bagirip yem yedirmiyor.mama yapsam 2 ayri kaba koyuyorum erkegin yemesini istemiyor.ama aksamlarida birbirlerini kasiyip opusuyorlar. Gece isigi kapatinca erkegi tünekte istemiyor ve hayvani üstüne yürüyüp asagi atiyor anlamadim bunlar eş oldumu olmadi mi.Erkek kusum cusse olarak disiden büyük ve cok uysal bir yapisi var ama disiden korkuyor baskin degil. Gün icinde cok büyük kavgalari yok ama sedigim gibi disi biraz agresif ve kizistigi halde yuvaya hic girmiyor.sebebi ne olabilir.

Ekli dosyalar

• 20171023_085143.jpg
    20171023_085143.jpg
    944.4 KB · Görüntüleme: 47
Massallah bu tatlı duruşun arkasında cadı bir karakter hiç düşünemedim :D. Ayırma taktiği uygulayın oda olmadı erkeği değiştirin. Deneyimli damızlık erkek alın derim.

Gesendet von meinem SM-N910F mit Tapatalk

Cevabınız icin tsk ederim ama hic göründüğü gibi degil tam bir huysuz benim dişi kuş. Erkegi degisemem simdiye kadar besledigim en uysal kuş. Benden hic kaçmıyor elimde istedigim gibi minciriyorum adeta kuş degil de köpek gibi beni okşa diyor. Değişik bir karakter bana cok düşkün. Yapacak bisey yok bekliycez ikisinide cok seviyorum asla degismem ama bazen aklima ikinci bir erkek mi alsam diyorum disiye. Ya da erkege dişi hangisi dogru bilemedim. Üçü bir kafeste olur mu acaba???

2. Bir erkek kafeste kavga riskini arttirabilir. Eger yavru almaya kararliysaniz kuşunuza ilgiyi kesmeniz lazim. Eşi yerine sizinle ilgilenmek ister ve üretimi unutabilirsiniz :). Ayirma taktigini deneyin. Mama ve Nekton e vitamin takviyeti yapin. Kuslari disari salmayin. Ciftlesmeyi tetikler. Yuvalik takili olsun. Bol şans :))

Gesendet von meinem SM-N910F mit Tapatalk