Karadeniz Pet

konuşan muhabbet çiftleşmiyor ?

ılhan gürol

Meraklı Üye
selamlar bemim 3 yaşında konuşan bir kuşum var onun yanına yaklaşık 15 gün önce daha önce yavru büyütmüş ama 3 aydır dişilerle kalmış bir dişi kuş aldım oda 2 t yaş civarı erkek çok istekli ama dişi pek oralı olmuyor ama 2 3 gündür ara arada olsa ağzına yem kusuyor ilk günlerde ayak attı ama dişi izin vermedi ayırma yapmalımıyım yoksa aynı kalsınlarmı en etkin kızıştırma yöntemi ne uygulamam lazım bu arada erkek daha önce hiç çiftleçşmedi

15 gun ayri bakmismiydiniz direk attiysaniz 15 gun kisa bir sure iki uc ay beraber kalsinlar bir gelisme olmazsa ayirirsiniz yumurtali mamaya devam edin hayirlisi olur insallah

hiçbir konuşan muhabbet kuşu 15gün içinde yanına alınan dişi ile hemen çiftleşmez sabırlı ol bence :)

hiçbir konuşan muhabbet kuşu 15gün içinde yanına alınan dişi ile hemen çiftleşmez sabırlı ol bence :)
Bence kesin konuşmayalım bu konuyu ;) Ayrıca kuşlarınızı ayırmanıza gerek yok konuşan kuşlardan da yavru alınabilir şuan 4 yaşında olan erkek muhabbet kuşum var konuşuyor eğitimli ve eşiyle ilk kuluçkalarında 3 yavru büyüttüler şimdi ise eşi yeniden kuluçkada yeterki rahatsız etmeyin. Eğitimli kuşların sıkıntısı herşeyi sizde görmesi yani ilgi alaka şevkat vs ilgilenmezseniz eşiyle iletişimi daha sağlıklı olacaktır

tabikide istisnalar olabilir ben genelleme yaptım sadece.15günde eş tutma degil çiftleşme beklemek sadece acelecilik gibi geldi bana.yoksa tabikide olabilecek birşey :)