Umut Can Çil

Profesyonel
2 May 2018
885
65
28
19
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
1 tane
Merhaba arkadaşlar 1.2 haftadır b vitamini kullanıyorum tüy kapsülleri yok gibi ne yapmalıyım b vitaminini bırakmalı mıyım

Ekli dosyalar

Hayvansever03

Profesyonel
2 Kas 2017
7,086
1,328
113
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Akvaryum
Kuş sayısı
1 tane
Çıkmış görünüyor. Her gün vitamin uygulaması yapıyorsanız bırakabilirsiniz. Normal suya dönün. Taze meyve sebzeden vitamin ihtiyacını karşılayacaktır.

Umut Can Çil

Profesyonel
2 May 2018
885
65
28
19
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
1 tane
Çıkmış görünüyor. Her gün vitamin uygulaması yapıyorsanız bırakabilirsiniz. Normal suya dönün. Taze meyve sebzeden vitamin ihtiyacını karşılayacaktır.
hiçbir şekilde yemez elimden olsa bile elimle gagasına bastırıyorum gagasını tutuyorum sinir etmek için bana inat yapıyo sanki hiçbir tepki yok

Süleyman YERLİ

Profesyonel
1 Ocak 2017
3,772
1,551
113
37
Darıca / KOCAELİ
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
2 ile 5 tane
Benim de hiç meyve yemeyen bir kuşum var. Karpuz koyuyorum mevsimi olduğu için, baskın olduğu için ilk önce o geliyor, gagasını vurup gidiyor, diğerleri birkaç dakikada bitiriyor. Huyunu değiştirmek çok zor. Zamanla alışır

Umut Can Çil

Profesyonel
2 May 2018
885
65
28
19
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
1 tane
Benim de hiç meyve yemeyen bir kuşum var. Karpuz koyuyorum mevsimi olduğu için, baskın olduğu için ilk önce o geliyor, gagasını vurup gidiyor, diğerleri birkaç dakikada bitiriyor. Huyunu değiştirmek çok zor. Zamanla alışır
9 aylık bir de çok büyükm olmasa alışırdı belki ama en azından omuza elime falan alıştırabildim.

Süleyman YERLİ

Profesyonel
1 Ocak 2017
3,772
1,551
113
37
Darıca / KOCAELİ
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
2 ile 5 tane
Biz biraz sabırsız davranıyoruz. Zaman lazım. Youtubeda video seyredip benim kuşum neden böyle değil diyoruz.

Umut Can Çil

Profesyonel
2 May 2018
885
65
28
19
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
1 tane
Biz biraz sabırsız davranıyoruz. Zaman lazım. Youtubeda video seyredip benim kuşum neden böyle değil diyoruz.
doğru söylüyorsunuz. fakat onlar gibi olmasını istemiyorum hastalanmasın yeter sağlıklı olsunda. bir de yulaf koydum akıllı yemliğin bir tarafına bir tarafına normal yem iyi olur mu? yulaf bayağı seviyor.

Süleyman YERLİ

Profesyonel
1 Ocak 2017
3,772
1,551
113
37
Darıca / KOCAELİ
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
2 ile 5 tane
Aspur, besin değeri biraz daha düşük olan, kolay kırılabilen bir yemdir. Ben genellikle normal yemlerine bir miktar katıyorum.

Hayvansever03

Profesyonel
2 Kas 2017
7,086
1,328
113
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Akvaryum
Kuş sayısı
1 tane
Vitakraft markasının yemini kullanıyorum, memnunum. Tavsiye ederim. Bunu bulamazsanız da kapalı pakette satılan karışık yemlerden alın. Markalı olsun. İçinde boyalı parçacıklar olmasın. Kaliteli markalar koymuyor onlardan.

Yağmur-milka

Profesyonel
6 Tem 2018
463
95
28
25
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
1 tane
teşekkürler peki nasıl ağzını açtıracağım bu kuşun :D apzını kapatıyorum elimle gene tepki vermiyor. meyve yemez elimden yem yemez
Benimki meyveyi sebzeyi ben yersem yiyor öteki türlü yaklaşmıyor bile ben yiyeyim hemen meraklı meraklı didiklemeye başlıyor sanırım bana güveniyor

Umut Can Çil

Profesyonel
2 May 2018
885
65
28
19
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
1 tane
Vitakraft markasının yemini kullanıyorum, memnunum. Tavsiye ederim. Bunu bulamazsanız da kapalı pakette satılan karışık yemlerden alın. Markalı olsun. İçinde boyalı parçacıklar olmasın. Kaliteli markalar koymuyor onlardan.
kuşcudan aldım bişey olur mu