halloweenbugi

Aktif Üye
9 Şub 2017
44
5
8
24
İzmir
Merhaba değerli forum üyeleri. 1 hafta önce aldığım muhabbet kuşum için kuş kumu aldım. Bunun yanında içeriden takılan küçük bir yemlik de verdi satıcı. Bunun içine koyup kafese as dedi. Benim korkum kumun kuşa fazla gelmesi. Bu kumu kuşa nasıl sunmalıyım acaba hep orada dursun mu bilgilendirirseniz sevinirim. Ayrıca kafeste gaga taşı ve kalsiyum kemiği de bulunuyor. Başka almam gereken bir ürün var mı? Şimdiden teşekkürler.

Levent ACAR

Moderatör
Yönetici
8 Ara 2013
15,821
858
113
45
İstanbul / Maltepe / Bağlarbaşı / inönü / 69
folluktanal.com
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Kanarya, Kedi
Kuş sayısı
20 tane ve üzeri
İstersen paketi komple dök.. Yeteri kadar yer içinden.
Ufak yarışma sulukları vardır. kalem gibi incecik. Ona doldurup kafese asabilirsin.

• Beğen
Tepkiler: faramir33

Cem Açıkgöz

Profesyonel
1 Haz 2016
597
254
63
37
kocaeli
Kuş ihtiyacı kadarını yiyecektir. Korkulacak bişey yok. Ama Levent Acar ustanında söylediği gibi ince suluğa koyarsan daha iyi olur. Kuş o kabın içinde kumla oynayarak fazlasıyla ziyan edecektir.

halloweenbugi

Aktif Üye
9 Şub 2017
44
5
8
24
İzmir
Tamamdır çok teşekkür ederim. Kum dışında gaga taşı ve kalamar kemiği bulunduruyorum kafeste. Tabiki yem ve suyuda var :) Bunlar yeterli midir? Ballı kraker tarzı bir şey vermedim daha mubişe.

Cem Açıkgöz

Profesyonel
1 Haz 2016
597
254
63
37
kocaeli
Ben hiç kullanmadım o ballı krakerlerden kullanmayıda düşünmüyorum. Sizede pek tavsiye etmem. Ballı kraker yapımında kullanılan bazı kimyasallar olduğu söyleniyor ve bu kimyasalların kuşunuza zararı olabilir. Bunun yerine kuşunuza haftada 1 veya 2 defa mama ( haşlanmış yumurta havuç bebe bisküvisi) verebilirsiniz. Mama yapımı ile ilgili forumda çok sayıda konu var. Birde yine bu konularda daha fazla tecrübesi olan kişilerden bilgi alarak vitamin takviyesi yapabilirsiniz.