Karadeniz Pet

kuş ne hareket ediyor ne ötüyor

asrgn2

Yeni Üye
Arkadaşlar merhabalar,
Yeğenime hayvan sevgisi aşılamak için muhabbet kuşu alınmıştı.
Lakin çocuk aklı hevesi hemen geçiyor kuş 6 aylıkken alınmış ve 2 sene boyunca oturma odasının bir köşesinde durmuş.
Ben çok üzüldüm çünkü kuş ne hareket ediyor ne ötüyor.
Aldım ve onu hayata döndürmek istiyorum.Kuş şuan tahmini 3 yaşında .Forumda bir çok araştırma yaptım maalesef yaşı geçmiş kuşları evcilleştirme zor oluyormuş.
Ben ne yapayım şimdi zavallı herkesten korkuyor pasif bir şekilde duruyor.Bu yaştan sonra olmaz derseniz oyuncak mı alayım ? Hayata döndürmek istiyorum kendime yakınlaştırmak istiyorum. Ne yapabilirim ?
Yardım ederseniz çok mutlu olurum. Çünkü içim gidiyor onu bu halde gördükçe. Siz değerli muhabbet kuşu severlerin değerli yorumlarını ve tavsiyelerini bekliyorum.
Şimdiden çok teşekkürler :)

ona yapacağınız en güzel iyilik , geniş bir kafes , güzel yiyecekler ve seveceği bir eş almalısınız. eşini ilk başta ayrı kafeslerde tutarak alışmasını sağlayın . eğitemezssiniz demiyorum ama onu eğitene kadar kuş 5 yaşına gelir + sabrınızı zorlar.

Seveceği oyuncaklar ve geniş kafesle işe başlayabilirsiniz. Yanına anlaşacağı bir eş alınırsa da çok mutlu olacaktır.
Not:Lütfen konu başlıklarını 'Lütfen bakın,Yardım edin vs' şeklinde açmak, konu başlıklarının tamamen büyük harf olması forum kurallarına aykırıdır.

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim :) .
Forumda yeni olduğum için kuralları bilmiyordum özür dilerim değiştiriyorum

Merhaba ben bugün bir kuş aldım.Fakat kuş çok hızlı soluk alıp veriyor hele ki biri yaklaşınca hani durgun bir kuş değil kafese elimi yaklaştırınca ordan oraya gitmeeye çalışıyor.bide cinsiyeti ve yaşı halkında yorum yapılabilirmi

Ekli dosyalar

• IMG_7672.JPG
    IMG_7672.JPG
    1.1 MB · Görüntüleme: 8
Geri