Karadeniz Pet

Kuşlarımın çiftleşmesi için ne yapabilirim?

Ali_06

Meraklı Üye
Merhabalar, benim 7 aylık dişi ile 1,5-2 yaşında erkek kuşum var, ilk dişiyi aldığım için erkeği dişini kafesine koydum, dişiyi ayrı bir kafese koyup 1 hafta sonra dişiyi erkeğin kafesine attım. Dişi çok istekli olmasına rağmen erkeğe izin vermiyor, erkek te sakin ara ara ayak atmalar oluyor fakat devamı yok dişi de daha fazlasına izin vermiyor. Beraber yuvaya da giriyorlar, biribirini kaşıyor ve kusuyorlar, dişi erkeğin tüylerini çekiştiriyor vs.. Mamalarını da veriyorum, kafes içinde olması gereken her şey var ama gel gelelim bir sonuç alamadım, daha tecrübeli olan arkadaşların değişik önerileri var mıdır acaba?

Siz zaten her şeyi yapmışsınız gerisi onlara kalmış. Kuşlarınız en azından kavga etmiyor ve beraber yuvaya giriyor bu anlaştıklarını gösterir inşaallah devamı da gelir

Siz zaten her şeyi yapmışsınız gerisi onlara kalmış. Kuşlarınız en azından kavga etmiyor ve beraber yuvaya giriyor bu anlaştıklarını gösterir inşaallah devamı da gelir
İlk kez olursa inşallah yavru alacağım onun için heyecanlıyım, dişi erkeği yem yerken bile rahatsız ediyor ama zarar vermiyor, sanırım erkeğin biraz zamana ihtiyacı var,

bazen ne yaparsan yap çiftleşmiyorlar inşallah o duruma düşmezsin tam olarak sebebini bende bilmiyorum :)

Geri