Kuşlarımın ilk yumurtası

Özgür AKSOY

Yeni Üye
İyi akşamlar; resimlerdeki soldaki ciftim yaklasık olarak 1 hafta 10 gündür genelde sabahları çiftleşiyorlardı. Bugün akşam işten eve geldiğimde dişiyi görmedim yuvanın içinde gördüm. baktım yumurta vardı. ilk yumurta diye sevindim. eşime göstermek için yuvanın üst kapağını açtım ve eşime gösterdim kapattım sonra. daha sonra yemlerini ve sularını yeniledim kendi hallerine bıraktım. Az önce baktığımda yumurtayı dışarı atmışlar ve kırmışlar yiyorlardı. Neden yapmış olabilirler. çiftleşirlerken benden pek çekinmiyorlardı. İşe giderken yanlarından geçiyordum çiftleşmeye devam ediyorlardı. Neden böyle birşey yapmış olabilirler. yumurta yapmayı bırakabilirler mi?. Aynı salmada diger bölümde bir cift kuşum daha var onların neden olduğunu sanmıyorum yardımlarınızı bekliyorum. çok sevinmistim ama şuan canım cok sıkıldı. yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

[url=http://bit.ly/c25MCx] [/URL]

[url=http://bit.ly/c25MCx] [/URL]


 

İsmail YILDIRIM

Süper Üye
Muhtemelen tedirgin oldukları için atmışlardır.
 
C

Cem Temiz

Guest
birşeyden rahatsiz oldugusalar kırmiş olabilirler. dostum.
 

Özgür AKSOY

Yeni Üye
Yumurtaya baktigimiz icin olmus olabilir benim tahminimcede o. Yumurta buyuklugu normaldi. Ilk yumurtamiz tam bilemiyorum ama normaldi. Ilk yuvayi koydugum zaman talas koymustum talasi disi genel olarak disari atti. Başka ne olabilir?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:07 -->-> Daha önceki mesaj 23:07 --

Konu guncel
 
Son düzenleme:
R

ramazan çetinkaya

Guest
kafes yuksek biryerde olsun fazla yerınde oynatmayın huysuz olur genellıkle dişi kuş yumurtladıgı zaman fazla da ilgilenmeyın sizi görmeyecek yerde olsunlar ses gurultu de fazla olmayacak
 

Özgür AKSOY

Yeni Üye
kafes yuksek biryerde olsun fazla yerınde oynatmayın huysuz olur genellıkle dişi kuş yumurtladıgı zaman fazla da ilgilenmeyın sizi görmeyecek yerde olsunlar ses gurultu de fazla olmayacak

Kafesi yüksek biryere koyma sansım şuan yok. yerinden oynatmıyorum. gündüz üstleri acık oluyor. akşam eve gelince üstlerini örtüyorum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:06 -->-> Daha önceki mesaj 21:03 --

ELINEMI ALDIN DELIMISIN ELINE ALMA HELEKI 1.ci yumurtaysa kendi halerine birak mumkunse bakmamaya calsi yumurtaya yuksek yere koy ger isini onlara birak kalamari eksik etme !

Niyazi Bey; elime aldım diye birşey yazıyor mu orada. bir daha okur musunuz? kendi hallerindeler zaten ilgilenmiyorum....teşekkürler

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:09 -->-> Daha önceki mesaj 21:06 --

Selamlar; bu arada son gelişme, ayın 25. de olan ilk yumurta dışarı atıldı. 27. sinde olan yumurta kabuksuz bir şekilde yuvanın dışında alt kısıma atılmış. Ayın 29. da olan yumurtada en son yuvada idi. Son durum bundan ibarettir. Gündüz evde olmadığımız için üstleri açık oluyor. Ama aksam eve gelince üstünü örtü ile örtmekteyiz.
 

Kaan KARAN

Süper Üye
kalsiyum eksikliği için calsiyum plus alıp mamaya ekleyebilirsiniz ve suyuna mineral ekleyebilirsiniz, kuşların yumurtaları dışarı atmasını engellemek için her zaman derin yuvalar tercih edilmelidir, keşke o kafesi alırken bir de belçıka tipi yuva alsaydınız, neyse her şey tecrübe, inş. bol bol yavru alırsınız...
 

Özgür AKSOY

Yeni Üye
Selamlar; dün akşam yuvaya baktığımda 5 yumurtA vardı. Dişi Börülce uzun zamandan beri yuvadan cıkmıyor. bu önümüzdeki hafta ortasında yavru mubişlerimiz çıkmaya başlayacaktır.:)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:54 -->-> Daha önceki mesaj 13:22 --

Selam arkadaşlar yavrularım çıkmaya başladı. bu akşam kontrol ettiğimde 3 yavrum var. dün akşam fotolarını çektim. bu arada anne ve babaya ne gibi bir beslenme yapabilirim yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum.... Maşallah demeyi unutmayın :))

 
Üst