Karadeniz Pet

Kuşlarım çiftleşmedi

Seda Çakır

Yeni Üye
Merhaba , 1,5 sene oldu, birbiriyle kavga etmeyen kuşlarım var , dişi yuvalğa girmeye de başladı ama erkek girmiyor, dişi erkeğin yanına gittiğinde erkek kacıyor, erkek gittiğinde dişi kacıyor , çok nadir öpüşüyorlar , birbirilerini kaşımıyorlar , erkek dişinin kuyrugunu tutsa dişi hemen kızıyor ... havuc , meyve veriyorum arada ... ne yapmam gerek ? Cevaplar için şimdiden teşekkürler ...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

imkanınız varsa bir takım daha alın ses çok etkiler kuşlarınızı diğer takım ile aynı ortamda kalsınlar netice alırsınız umarım bir de meyve olarak elma vermeyin kuşların kızışmasını alır

imkanınız varsa bir takım daha alın ses çok etkiler kuşlarınızı diğer takım ile aynı ortamda kalsınlar netice alırsınız umarım bir de meyve olarak elma vermeyin kuşların kızışmasını alır

Çok teşekkürler , umarım öyle bir cift bulur ve ödünç alabilirim ...

Ben çift bulabileceğinizi pek düşünmem. Çünkü şu devirde kimse kimseye kuş vermemekte özellikle birde çift bulacaksanız daha zor sizin yerinizde olsaydım herhalde ya bir üretim hane bulur. Bir hafta kadar kuşlarımı oraya bırakırdım. Süleyman Ekinci arkadaşımızın dediği gibi kuşlar sesten etkilenirler.

Kuşlarınızın fotoğrafını paylaşırsanız daha sağlıklı cevaplar alabilirsiniz inşaallah yavru alabilirsiniz

Ben çift bulabileceğinizi pek düşünmem. Çünkü şu devirde kimse kimseye kuş vermemekte özellikle birde çift bulacaksanız daha zor sizin yerinizde olsaydım herhalde ya bir üretim hane bulur. Bir hafta kadar kuşlarımı oraya bırakırdım. Süleyman Ekinci arkadaşımızın dediği gibi kuşlar sesten etkilenirler.

Çok teşekkür ederim ...

Kuşlarınızın fotoğrafını paylaşırsanız daha sağlıklı cevaplar alabilirsiniz inşaallah yavru alabilirsiniz

IMG_7044.JPG
bunlar benim minikler :) çok teşekkürler ...

bütçeniz uygunsa bazı vitamin kombinasyonlarıyla süreci hızlandırabilirsiniz.
bunun dışında haftada 2 defa yumurta maması verebilirsiniz.
erkekte zamanla girecektir sabırlı olun dişi şu an sabrını ölçüyor erkeğin :)
maşallah kuşlarınz çok güzelmiş

bütçeniz uygunsa bazı vitamin kombinasyonlarıyla süreci hızlandırabilirsiniz.
bunun dışında haftada 2 defa yumurta maması verebilirsiniz.
erkekte zamanla girecektir sabırlı olun dişi şu an sabrını ölçüyor erkeğin :)
maşallah kuşlarınz çok güzelmiş

Çok teşekkür ederim , yumurta mamasını yiyorlar ama daha çok dagıtıyorlar :) çok yapmıyordum ama yaparım artık ... vitamin kombinasyonları nelerdir acaba ?

Maşaallah tam anlamıyla damızlık olan güzel bir çiftiniz var bence pek rahatsız etmezseniz olur bu iş

Maşaallah tam anlamıyla damızlık olan güzel bir çiftiniz var bence pek rahatsız etmezseniz olur bu iş

Teşekkür ederim, dişi daha baskın, dişi ne zaman erkeğin yanına gitse erkek hemen kaçıyor, erkeğimiz biraz pasif :) nasıl olcak bilmiyorum ...

Kafesden cikarma rahatsis etme kafes genis olsun sakin yerde dursunlar