Karadeniz Pet

Kuşum Çok Hasta Ve İyileşmiyor

browniesmom

Yeni Üye
Merhaba, muhabbet kuşum hastalanalı bu ayın 12'sinde tam 3 ay olacak ancak hiçbir şekilde iyileşmiyor. En son sizin yardımlarınızla veterinerden ''enrefloksasin'' içeren bir ilaç alıp 1 hafta kullandım ancak o bile etkilemedi. Artık ne yapacağımı gerçekten bilmiyorum. Günlük suyunu değişip, kafesini temizliyorum. Hala dışkısı sulu ve sindirilmemiş yemler içeriyor, yemeğini düzenli yemesine suyunu içmesine rağmen gün boyu sessizce kafes tabanında uyuyor. Her saniye yaşıyor mu diye kontrol edip duruyorum, bu gerçekten çok yıpratıcı ve üzücü. Daha ne yapabilirim onun için bilmiyorum lütfen yardım edin.

Dışkı tahlili yaptırıp ona göre ilaç kullanırsanız iyileşme şansı yüksek. Eğer kullandığınız ilacın üzerinden bir süre geçtiyse ve probiyotik, vitamin takviyesini yaptıysanız yeni bir ilaca da başlayabilirsiniz. Yemli dışkı sorununa sebep olan hastalıkları pek bilmiyorum ama pek çok hastalıkta görülebiliyor. Bence dışkı tahlili yaptırmak en iyi yolu.

@Recai SULAMİS sizce yapabileceğim başka bir şey var mıdır?
Dışkı fotoğraflarını paylaşabilir misiniz? Tecrübeli arkadaşlar daha iyi yorum yapabilir.

Swap testi yaptırıp ona göre antibiyotik kullanmanız gerekir. İzmir'de swap testi yapan bir yer biliyorum. İzmir'de değilseniz çevrenizdeki veteriner hekimleri arayıp sorun. Test sonucunda, kuşunuzda ne olduğu çıkıyor ve hangi antibiyotiğin etki edeceği yazıyor. Sonuca göre antibiyotik verirseniz etkili olur özellikle sindirim sorununda, anladığım kadarıyla sindirimde problem var.

Dışkı tahlili yaptırıp ona göre ilaç kullanırsanız iyileşme şansı yüksek. Eğer kullandığınız ilacın üzerinden bir süre geçtiyse ve probiyotik, vitamin takviyesini yaptıysanız yeni bir ilaca da başlayabilirsiniz. Yemli dışkı sorununa sebep olan hastalıkları pek bilmiyorum ama pek çok hastalıkta görülebiliyor. Bence dışkı tahlili yaptırmak en iyi yolu.
Aslında ilacımız biteli daha 2 gün oldu sanırım etki etmesi için bir süre beklemeliyim panikten onu düşünemedim kusura bakmayın lütfen. Çok çok teşekkür ederim.

Dışkı fotoğraflarını paylaşabilir misiniz? Tecrübeli arkadaşlar daha iyi yorum yapabilir.

Swap testi yaptırıp ona göre antibiyotik kullanmanız gerekir. İzmir'de swap testi yapan bir yer biliyorum. İzmir'de değilseniz çevrenizdeki veteriner hekimleri arayıp sorun. Test sonucunda, kuşunuzda ne olduğu çıkıyor ve hangi antibiyotiğin etki edeceği yazıyor. Sonuca göre antibiyotik verirseniz etkili olur özellikle sindirim sorununda, anladığım kadarıyla sindirimde problem var.
Çok teşekkürler, veterinerlere sorayım.

Kullandığınız yem kaliteli değilse suyunu hazır su koymuyorsanız da iyileşmeyebilir.

Aslında ilacımız biteli daha 2 gün oldu sanırım etki etmesi için bir süre beklemeliyim panikten onu düşünemedim kusura bakmayın lütfen. Çok çok teşekkür ederim.
Siz antibiyotik sonrası probiyotik takviyesini verin şu an. Buraya da tekrar dışkı ve kuşun fotoğraflarını ekleyin. Sonra Recai yi etiketlersiniz.

Geri