Karadeniz Pet

Kuşum Ağzımızın İçinden Çıkmıyor

BadoDe

Meraklı Üye
Merhabalar, internette araştırma yaptım ama bir bilgi bulamadım. Kuşumuz Çapkın öpmek isterken mi alıştı bilmiyorum, ağzımızdan çıkmak istemiyor, bazen ağız suyunu yemeye çalışıyor, dişlerimizi ısırıyor ve maalesef ağzımızı açmadığımızda dudağımızı ısırıyor veya ayağını dudaklarımıza geçirerek açmamızı istiyor. Aslen işin mikrobik boyutunda değilim, çok uzun seneler önce beslediğim bir başka muhabbet kuşumda da aynısını yaşadım. O uzun seneler yaşadı bende hasta olmadım, iğrençlik olarakta görmüyorum bu olayı. Sadece danışmak istediğim neden bu kadar ilgili, ağızda olan suya niye bukadar meraklı. Biliyorsunuz ki "Tükürük içinde bulunan enzimler, nişastayı parçalayarak sindirimin ağızda başlamasını sağlar ve böylece midenin yükünü azaltır.Tükürüğün antiseptik özelliği, yani mikropları öldürücü etkisi de vardır.".
Yani kuşumun vücudunda tamamlayamadığı birşey mi var. Lütfen aynı durumu yaşayan yada bilgi sahibi olanlar yazabilir mi?

Aynı durum bizde de mevcut. Merak ediyorum.
Kuş hasta olmadı, biz de hasta olmadık.

Bizde de aynı durum var,sürekli dudaklarımın dibinde,çok kötü huy edindi.Ne kadar çok hayır Bulut yapma dediysem artık,şimdi kendisi de hayır Bulut deyip duruyor

Yavruyken dişler dikkatlerini çekiyor diye biliyorum . Dişleri incelemeye ve gagalamaya çalışırken tükürükte dikkatlerini çekebilir . Meraklı ve bulabildikleri her şeyi tatmayı seven canlılar .

Bizde de aynı durum var,sürekli dudaklarımın dibinde,çok kötü huy edindi.Ne kadar çok hayır Bulut yapma dediysem artık,şimdi kendisi de hayır Bulut deyip duruyor
Bu gerçekten çok iyiymiş, istemsizce güldüm. Bizimkine söz geçiremiyorum maalesef sırf elimize omzumuza gelmeyen kuşumuz ağzımıza girmek için omzumuza konuyor.

Anladığım kadarı ile bu sırf benim oğlumda yok ☺️ Demekki merak yada ihtiyaç var birşeyler ve biz anlayamıyoruz nedense.

Kuşa ağzınızdan sevdiği şeyleri yedirmişsiniz yine var diye oraya geliyor ayrıca onunla konuşup sohbet etmişsiniz yine ilgilenmenizi istiyor

Kuşa ağzınızdan sevdiği şeyleri yedirmişsiniz yine var diye oraya geliyor ayrıca onunla konuşup sohbet etmişsiniz yine ilgilenmenizi istiyor
Peki bu alışkanlıktan vazgeçirebili miyiz? Ne kadar sırf bu yüzden omzumuza konsada bazen bizi gagalaması ısırması tahatsızlık verici. Bu arada tükürük yemesi peki bunla ilgili birşey söyleyebilir misiniz?

Tükürük yemeye gelmiyor yusuf beyin söyledigi gibi alışmış.En sevdikleri şeylerden biri onunla yakından konuşulması ve agızdan yemek.size geldiginde Dudaklarınızı içe kapatacaksınız veya yine konusucaksınız onla.kolay vazgecicegi birşey degil.

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Peki bu alışkanlıktan vazgeçirebili miyiz? Ne kadar sırf bu yüzden omzumuza konsada bazen bizi gagalaması ısırması tahatsızlık verici. Bu arada tükürük yemesi peki bunla ilgili birşey söyleyebilir misiniz?
Bu alışkanlıktan yüzüne üfleyerek kurtulabilirsiniz veya bir süre dışarı çıkarmayın ergenlik dönemine girdiysede hırçın olurlar

Hafifçe iterek hayır diyorum ben artık bi süre işe yarıyor gibi,sanırım konuştuğumuz için ilgilerini çekiyor çıkan sesler.Zamanla bırakırlar belki bu davranışlarını.

Geri