Karadeniz Pet

Kuşum Bana Alışmıyor

mzauzgun

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba 3 hafta önce yeni bir muhabbet kuşu aldık. Satıcı 3 aylık olduğunu söylemişti ama sanırım 8-9 aylık bir dişi ve ele alışık değil. Şu an ilk başlardaki kadar ürkek değil fakat ele gelmiyor. Elden yemek yedirdim bir kere de diğer kuş omza gelince o da geldi fakat bize bu yaştan sonra alışır mı bilemiyorum. Isırma saldırma huyları yok sakin bir kız. Sizce bana alışır mı ne yapmalıyım önerileriniz nedir?

Elinizde yem yedirmeye devam edin 8-9 aylık kuşu alıştırmak kolay değil Kuş omzunuzdayken veya elinizdeyken hiçbir şey yapmayın

Arkadaşlar merhaba 3 hafta önce yeni bir muhabbet kuşu aldık. Satıcı 3 aylık olduğunu söylemişti ama sanırım 8-9 aylık bir dişi ve ele alışık değil. Şu an ilk başlardaki kadar ürkek değil fakat ele gelmiyor. Elden yemek yedirdim bir kere de diğer kuş omza gelince o da geldi fakat bize bu yaştan sonra alışır mı bilemiyorum. Isırma saldırma huyları yok sakin bir kız. Sizce bana alışır mı ne yapmalıyım önerileriniz nedir?
Benim kusum da hemen alısmadı. İnternette yazan 4 güne alışır olayı yalan. Kuşa göre değişiyor bu durum. Sakın yılmayın bırakın kafesin içinde sizi izlesin, sizi tanısın. Zamanla kafesin kapısını açın. Benimki kendisi cıkmıs sonra çubuk yardımıyla geri girmişti . Ama bunu yapmak için ben 3 ay bekledim. Odama getirdim, arada konustum. Hep beni görmeye devam etti. Dışarıya alışınca zamanla bana,elime de alıştı. Şimdi elimizden, omzumuzdan ayrılmıyor. Emek verip beklerseniz size güvenecektir.

Teşekkür ederim her gün ilgileniyoruz elden yediriyoruz en kısa sürede alışır inşallah

Geri