Karadeniz Pet

Kuşum topallıyor ve titriyor

GoncaGul

Yeni Üye
8-9 yaşlarında dişi bir muhabbet kuşum var. Sabah kalktığımda eski nesesi yoktu ve topallıyordu. Şuan kafesinde hareketsiz yatiyor ve arada sirada epilepsi nöbeti gibi titreme nöbetleri geçiriyor. Ayağına baktım her iki ayağının altında da kırmızı küçük lekeler var.
Önceki gün hiçbir şey olmadı tamamen sağlamdı. Ne oldu bilmiyorum lütfen yardim edin ölmesini istemiyorum

Mutlaka veteriner görmeli. Bugün götürmeniz çok iyi olacak.

Veterinerden yeni döndüm, iç parazit var ve bu parazit sinir sistemi yoluyla bacağına etki etmiş dedi. Nilverm ilacını verdi inşallah düzelir. Sizin önereceğiniz bir ilaç varsa lütfen yazın kuşumu çok seviyorum ölmesinn :((

Veterinerin tedavisine uyun, toplam kaç gün sürecek? Suyunun ve yeminin temiz ve taze olmasına dikkat edin.

videosu:
Bu ataklar dün 10-15 dakikada bir oluyordu ama şuanda sürekli bu halde ve sol ayağı felç olmuş durumda. veterinerden aldığım ilacı da verdim. Sanırım artık yapılacak bir şey kalmadı. Gözlerimin önünde ölmesini bekliyorum....

fotoğraf gönderme şansınız varmı?
Şuan gönderemeyeceğim malesef hayvan can çekişiyor ve ele alınmak istemiyor. Zaten şuan yaralı ayağı felç. Veteriner bey iç parazitin beyine vurduğunu ordan da ayağına vurmuş olabileceğini söylemişti. Belki o yara ordan olmuş olabilir bilmiyorum

Hocam kuşunuzun son durumu nedir
Sürekli kasılıp duruyor, sol tarafı felç. Bilinci çok yerinde değil. Yemek yiyemiyor, bilinçli hareket edemiyor. Biraz yemek verdim ama kasılmaktan doğru düzgün yiyemedi. İlacını düzenli olarak çay kaşığıyla veriyorum ama hiçbir etkisi olmadı.
Kısacası ölümünü bekliyorum. Yapabileceğim başka hiçbir şey yok

Yemi hiç yemiyorsa işi bilen birine(veteriner veya güvenilir petshop) elle besleme yaptırın.

Elle besleme videolarını izleyin. Şırınga ve ucuna aparat alın.(sanırım insülin şırıngası inceymiş) Elle beslemeyi doğru şekilde yağın veya yaptırın. Aç kalmasın.

Sürekli kasılıp duruyor, sol tarafı felç. Bilinci çok yerinde değil. Yemek yiyemiyor, bilinçli hareket edemiyor. Biraz yemek verdim ama kasılmaktan doğru düzgün yiyemedi. İlacını düzenli olarak çay kaşığıyla veriyorum ama hiçbir etkisi olmadı.
Umudunuzu kaybetmeyin gerekirse elle besleyin

Elle besleme videolarını izleyin. Şırınga ve ucuna aparat alın.(sanırım insülin şırıngası inceymiş) Elle beslemeyi doğru şekilde yağın veya yaptırın. Aç kalmasın.
Şırıngam var. Ekmek ıslatıp mama gibi yediriyorum ama hayvancağız çok zayıfladı. Ne yapacağım bilmiyorum. Sabahtan beri can çekişip duruyor ve hiçbir şey yapamıyorum, tek yaptığım yanından bir dakika bile ayrılmamak. bilen biri varsa söylesin nasıl kurtulur çok üzgünüm cidden

bi kac kere yazmislar zaten ama ben tekrar yazmak istedim. öyle ekmek islatmakla olmaz siringan varmis aparat alcaksin ona direk siringayla kursagina dogru duzgun bi mama basman lazim. elle besleme mamasi alabilirsin veya mama tarifleri var youtube'da tarif alabilirsin. yaptigin mamanin icine ilactan ne kadar kullanman gerekiyorsa onu ekleyebilirsin. bunu yapamayacagini dusunuyosan evde daha serin kanli birileri illa ki vardir onlar yapar. 2-3 video izlesen yeter zaten. yani kisacasi kaşikla islak ekmekle olmaz benim dusuncem.

Hocam elle beslemeniz gerekiyor, ekmekle olacak iş değil umudunuzu kesmeyin inş Kuşunuz iyileşir, eğer imkanınız varsa İstanbul florya kuş ve egzotik hayvan veterinerine götürün video atarmısınız

Geri