Karadeniz Pet

Kuşuma birşey oluyor

Arda123Arda

Yeni Üye
kuşum kafesin içinde çıkmak istiyor dolaşıyor ve bir süre sonra garip yürüyor nefesi hızlanıyor ve kanatları açık kalıyor neyi olabilir yardımcı olurmusunuz

Kuşun ve dışkısını fotosunu atın. Dışkı beyaz peçete üzerinde ve yeni yapılmış olursa daha iyi olur. Profesyoneller yardımcı olacaktır.

Ön izlenimimi paylaşayım, kuş dışarı çıkmak ister veyahut kafeste kaçacak bir delik arar. Yorulur ve nefes nefese kalır. Kanatlarının altını açar çünkü sıcaklamıştır. Yani bence profesyonellere bildirmelik bir durum yok. Her şey için dışkı fotoğrafı istemeye de. Benim naçizane görüşüm budur. -Kuşun hiçbir şeyi yok-

Ön izlenimimi paylaşayım, kuş dışarı çıkmak ister veyahut kafeste kaçacak bir delik arar. Yorulur ve nefes nefese kalır. Kanatlarının altını açar çünkü sıcaklamıştır. Yani bence profesyonellere bildirmelik bir durum yok. Her şey için dışkı fotoğrafı istemeye de. Benim naçizane görüşüm budur. -Kuşun hiçbir şeyi yok-
Aradığım yorum :)

Aradığım yorum :)
Gerçekten forum son zamanlarda iyice saçmaladı. Hayır bakın, bu konu aslında ciddiye alınabilecek güzel bir konu. Ama her konu başlığının altına en az beş kişi "Profesyoneller sizinle ilgilenecek. Yok şöyle olacak böyle olacak." diyor. Benim kuşum inme geçirdi. Bazı adını almak istediğim şahsiyetlerin boş boş yorumlarıyla ben forumda üç ay süründüm ve sonunda hayvan kıvrana kıvrana öldü. Lütfen kardeşim, rica ediyorum herkesten böyle yorumların gerekliliği yok. Bir şey bilmiyorsanız evet böyle bir şey yazmanız olumlu. Ama bundan daha iyisini de yapabilirsiniz. Profesyoneller belli başlı kişiler. Öğrenin adlarını işaretlemeyi girin yoruma etiketleyin konuyu görüp dönüş yapsınlar. Böyle hiçbir yere varamıyoruz arkadaşlar. Aciliyeti olan vakalar bile bu tarz yorumlarla geriye düşüyor.

Kuşun ve dışkısını fotosunu atın. Dışkı beyaz peçete üzerinde ve yeni yapılmış olursa daha iyi olur. Profesyoneller yardımcı olacaktır.
Şunu da belirtelim. Bir kuşun hasta olması, belirli semptomlarla gözlenir. Nedir bunlar;
Kuşun anüs bölgesi dışkı kalıntılarıyla kirlenmişse
Kuş halsiz ise ve kabarıyorsa
Ses çıkarmıyorsa
Ayakları normalden sıcaksa
Tüylerinde canlılık, parlaklık yoksa aynı durum gözlerde de aranabilir.
Kuş anormal denilecek davranışlar sergiliyorsa (Ki bu daha çok psikolojiktir.)
Kuşta hapşurma, tıskırma, boyun sallayarak kusma ve ağız bölgesinin mide sıvısıyla/tükürükle kirletilmesi

Gibi davranışlar gözleniyorsa kuşun dışkı fotoğrafı istenir. Dışkı okumayı da herkes bilmez. İşinin ustası yılların kuş yetiştiricileri bir yorumda bulunabilir. (Ki ben bile okumayı tam bilmiyorum.) Eğer böyle durumlar varsa profesyoneller tarafından istenilir. Duruma bakılarak hastalık teşhis edilir.

Herkes neden bu kadar tepki gösterdi anlamadım. Atom parçalamasını istemedim arkadaştan. (konu sahibinden özür dilerim)
Arkadaşın buraya dışkı fotosu eklemesi saatlerini almayacaktır. Eğer ki varsa da kuşta bir rahatsızlık " yazımda da belirttiğim gibi" profesyonel arkadaşlar daha çabuk yardımcı olacaktır. (Etiketleme yapsam bir tık daha iyi olacaktı tabii ki)
Arkadaş sorusunda da belirtmiş zaten "garip yürüyor nefesi hızlanıyor ve kanatları açık kalıyor " bu bir iç hastalıktan da kaynaklanıyor olamaz mı?

Gerçekten forum son zamanlarda iyice saçmaladı. Hayır bakın, bu konu aslında ciddiye alınabilecek güzel bir konu. Ama her konu başlığının altına en az beş kişi "Profesyoneller sizinle ilgilenecek. Yok şöyle olacak böyle olacak." diyor. Benim kuşum inme geçirdi. Bazı adını almak istediğim şahsiyetlerin boş boş yorumlarıyla ben forumda üç ay süründüm ve sonunda hayvan kıvrana kıvrana öldü. Lütfen kardeşim, rica ediyorum herkesten böyle yorumların gerekliliği yok. Bir şey bilmiyorsanız evet böyle bir şey yazmanız olumlu. Ama bundan daha iyisini de yapabilirsiniz. Profesyoneller belli başlı kişiler. Öğrenin adlarını işaretlemeyi girin yoruma etiketleyin konuyu görüp dönüş yapsınlar. Böyle hiçbir yere varamıyoruz arkadaşlar. Aciliyeti olan vakalar bile bu tarz yorumlarla geriye düşüyor.
Aynen hocam çok doğru diyorsunuz. Çok haklısınız.

:)
Geçmiş olsun Malatya da deprem olmuş:)

Herkes neden bu kadar tepki gösterdi anlamadım. Atom parçalamasını istemedim arkadaştan. (konu sahibinden özür dilerim)
Arkadaşın buraya dışkı fotosu eklemesi saatlerini almayacaktır. Eğer ki varsa da kuşta bir rahatsızlık " yazımda da belirttiğim gibi" profesyonel arkadaşlar daha çabuk yardımcı olacaktır. (Etiketleme yapsam bir tık daha iyi olacaktı tabii ki)
Arkadaş sorusunda da belirtmiş zaten "garip yürüyor nefesi hızlanıyor ve kanatları açık kalıyor " bu bir iç hastalıktan da kaynaklanıyor olamaz mı?
Bir kuş uçtuktan sonra zaten solunumu hızlanacaktır yani normaldir i. Kanatlarının açık kalması ise kanatlarını havalandırmasından dolayıdır

Tabi ki olabilir. Bu sizinle alakalı değil. Forumla alakalı üstünüze alınmanızı istemem. Garip yürümek? Konu sahibine de sesleniyorum. Bu tanımı açması gerekirdi. Video paylaşabilirdi. Ben sadece nasıl daha etkili olabileceğimize yönelik bir yorumda bulundum. Yardımda bulunmak istemenizi anlıyorum. Yorumunuzda hiçbir sıkıntı göremiyorum. Fakat unutmamamız gereken asıl şey her bi yorumun konuyu en üste taşıyacağıdır. Bu sebeple kapanan konular bile bilinçsizce zirveye tırmanmaktadır. Bu konuda yöneticilerin de yeni bir yapı oluşturması gerek.

Mesela cinsiyet, ırk ve yaş tahmini konuları kapatılarak tek bir sayfa kullanılmaya başlandı. Bu güzel bir uygulama. Benzer bir sistemi diğer konulara da uygulayabiliriz.

Geri