Karadeniz Pet

Kuşuma sıradaki eğitim nasıl olmalı?

RBasbug

Yeni Üye
Herkese iyi günler. şahsım olarak 1 erkek kanaryam vardı iki dişi ile eşe atıcam bekliyorum. :) bir çift muhabbet kuşum var leyla ile mecnun ikisi de aşırı kıskanç daha 3 buçuk aylıklar eş tuttular ayırmadım bende öyle takılıyorlar şimdilik dışarda kafeste kafalarına neresi eserse :) Mavişi de alalı 4 gün oldu. İlk aldığım gün direk kafese koymadım biraz alıştırıp korkusunu alıp koydum. İkinci gün elimden yem yedirdim bol bol. Malum yem yemiyor su içmiyordu. Üçüncü gün gene yem su içirdim ve parmağıma gelmesini sağlayarak alıp dışarı çıkardım. Parmağıma alırken de genelde hafiften basınç uygulayarak göbüşüne çıkmasını sağladım. Kucağımda sürekli kafasını yanaklarını kaşıdım sevdim. Uyuttum. Resimlerde görüldüğü gibi 3 ve 4 üncü gün koynuma koyuyorum kafasını içeri koyup orada uyuyor. Öyle tatlı uyuyor ki yerimden kalkıp rahatsız etmek istemediğimden 2 saat öyle oturdum :D omzuma koyuyorum mutfağa gidiyoruz geliyoruz gitmiyor kolay kolay omzumdan. Şimdi kafesten çıktığında elime kafesten atlamadan önce geliyor fakat uçup konduğu yerden ayrılmıyor genelde. Bazen kafesinin kapısındaki oyuncaklarla oynayıp yem yiyor sonra kafesine gidiyor. Elimle çıkarıp da uçurduğum zaman bir yere konuyor ve orada kalıyor gelmiyor yada kafesine gitmiyor uyuyor hatta orada.

Sizce şu anda nasıl davranmalıyım neler yapmalıyım ? Yardımlarınız ve görüş ile önerileriniz için şimdiden teşekkürler.
Medya öğesini görüntüle 1032
Medya öğesini görüntüle 1031
Medya öğesini görüntüle 1030
Medya öğesini görüntüle 1029

Geri