Karadeniz Pet

Kuşumda geceleri ses çıkarma sorunu var

iBLoodyLegend

Paylaşımcı Üye
Kuşumda sanırım ishal var ve geceleri nefes alırken pıt pıt diye ses çıkarıyor ara sıra ince bir ses de çıkarıyor hapşırınca da o ince sesi çıkarıyor. Sorun nedir?

Kuşunuz soğuk algınlığı problemi yaşıyor, geceleri üşüyor olabilir kafesin üzerini ve kenarlarını polar benzeri bir örtüyle örtün (sadece ön kısım açık kalsın). Eczaneden Tetradox veya Monodoks alıp kapsülün içindeki tozu tam dolu suluğa ortalama 1 pirinç tanesi kadar ekleyip iyice karıştırın ve kuşunuzun kafesine takın (ilaçlı suyu her gün yenileyin). Bu süreçte kuşu kafesinden çıkartmayın, iyileşme durumuna bağlı olarak tedaviye 3 ile 5 gün arasında devam edin. Tedavi bitiminin ertesi gününden itibaren kuşunuza 3 gün probiyotik ve multivitamin takviyesi yapın. Geçmiş olsun.

Yanında eşi var ilaçlı sudan o içse sorun olur mu

Suyuna limon damlatıyorum eşinin onu içmesi sorun olmaz değil mi

Suyuna limon damlatıyorum eşinin onu içmesi sorun olmaz değil mi

Veterinere üşütmeden nasıl götürebilirim?

İlaç vereceğiniz kuşa, tedavi bitimine kadar ilaçlı sudan başka bir şey içirmeyin.

Kafeslerin etrafını streç filmle kaplayarak üşütmeden götürebilirsiniz. Aşağıdaki videodan nasıl yapıldığı gösteriliyor. (Yapımı 4.40'ncı saniyede başlıyor)

Kafesin bazı kısımlarına hava girmesi için küçük pencereler açmayı unutmayın.

Not: Bu yöntemi bir vasıta ile götüreceğinizi varsayarak söyledim, yayan olarak uzun bir mesafeye götürecekseniz kuşunuz/kuşlarınız etkilenebilir, dikkatli olun.

Teşekkürler taksiyle götürsem etkilenmez herhalde?

Rica ederim. Taksiyle götürmenizde bir sakınca yok ama siz yine de hava akımına maruz kalmasına izin vermeyin. Klimadan ve camlardan gelen havanın doğrudan temas etmemesine dikkat edin, gerekirse taksiciden rica edip kafesi doğru bir konuma konumlandırın. Ayrıca suluğa dikkat edin çalkalanıp kuşu ıslatabilir, suluğu kafesin alt kısmına takın

Götürdüm sağ salim ve antibiyotik yazdı yarım suluğa 1 damla damlatıp 3 saat bekltein dedi sonra temiz su koyun dedi.Yanlışlıkla 1 damla yerine 2 damla koyarsam bir sorun olur mu?

Götürdüm sağ salim ve antibiyotik yazdı yarım suluğa 1 damla damlatıp 3 saat bekltein dedi sonra temiz su koyun dedi.Yanlışlıkla 1 damla yerine 2 damla koyarsam bir sorun olur mu?

Veteriner kaç damla uygun gördüyse ona göre uygulayın, antibiyotik ağır bir ilaç sonuçta fazlası zararlı olabilir.

Kaç damla olduğunu nasıl anlayabilirim ki şırınga verdi şırıngayla damlatın dedi suyuna

Kaç damla olduğunu nasıl anlayabilirim ki şırınga verdi şırıngayla damlatın dedi suyuna

İlacı şırıngaya çekip iğnesini çıkarmadan bir damla damlatın, yavaşça yaparsanız fazla kaçırmazsınız.

Geri