Kuşumun ayağı...

taotic

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar, yeni bir kuş aldım. Alırken fark etmemiştim fakat eve geldiğimde sol ayağında bir problem olduğunu gördüm. Sol ayağının üstüne tam olarak basamıyor ve çoğunlukla ayağını karnına çekiyor. Kafese tırmanabiliyor ve tırnaklarını kullanabiliyor. Ama dediğim gibi elime aldığımda sağ ayağına yüklendiğini fark ettim. Sol ayağını sadece yüzeysel olarak koyuyor ama basmıyor. Kırık ya da çıkık olabilir mi?


Buradada resimler:Bir bilgisi olan yardım edebilir mi? İyileşmeyecekse kuşa alışmadan değiştirmeli miyim? Böyle kalırsa üzülürüm. :(
 

Resul OZYAMAN

Bilgili Üye
Bence aldığın yerden değiştir yarın sonra gidersen sen yaptın falan der.
 

taotic

Yeni Üye
Değiştirmede sorun olacağını zannetmiyorum. Fakat kuş çok iyi sadece ayağı böyle. Eğer geçmeyecek birşeyse değiştireceğim.
 

taotic

Yeni Üye
Şimdi tünekleri çıkarıp yemini ve suyunu yere koydum. Ayağının altınada baktım birşey yok. Ama yerde yürürkende sol ayağı hafif önde ve yere tam olarak basamıyor. İlginç tarafı tellere sorunsuz tutunması. Resimdede ayağını hafif sola doğru uzatmış ve öyle duruyor. Daha bizimle ikinci günü, acı çekmesini istemiyorum
 

Berna Gök

Süper Üye
Bence böyle şeyler için değiştirmek biraz saçma. Kuşlar ayağı falan en küçük bir yere çarpınca en az bir gün öyle tüneğinde dururken falan böyle durur.
 
B

bülent bilgiç

Guest
ben sizden rica ediyorum değiştirmeyin..yok illa da ayagı böyle diye siz kuştan vazgeçecekseniz ben sizden satın alayım kuşunuzun parasını verip..ayagında gerçekten sorun varsa ilgilenilmesi gerekecek , bunu satın aldıgınız yerin hakkıyla yapacaıgın sanmıyorum eğer pet shop falansa..üretimciden aldıysanız ilgilenirler o ayrı..
 
R

recep omer

Guest
Değiştirmene gerek yok benim kuşumda öyle yapıyordu oma 1,2 hafta sonra düzeldi
 
Üst