Karadeniz Pet

Kuşumun ayak parmağı mı kırık

yambukkale

Yeni Üye
merhaba
Dün akşam bir şeyi yoktu, sabah çok hareketsizdi,
tüneğinde durmakta zorlanıyor, yemine, suyuna giderken tuhaf hareket ediyor
Zaten yemiyor da pek, uyuyor sürekli
Resim de ekliyorum.
Bilgisi olanlar yardımcı olsun lütfen :(

Ekli dosyalar

• IMG_1240.JPG
    IMG_1240.JPG
    928.3 KB · Görüntüleme: 831
  • IMG_1241.JPG
    IMG_1241.JPG
    903.4 KB · Görüntüleme: 816
Geçmiş olsun. Farklı açılardan fotoğraf eklemenizi öneririm. Tecrübeli kişiler yardımcı olacaktır. Yemlikte mi duruyor. Tüneğinde durmuyor mu?

SM-A710F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geçmiş olsun. Farklı açılardan fotoğraf eklemenizi öneririm. Tecrübeli kişiler yardımcı olacaktır. Yemlikte mi duruyor. Tüneğinde durmuyor mu?

SM-A710F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Tünekte duramıyor, ya kafesin telinde ya da Yemlikte duruyor :(

Kırıktan ziyade Felç gibi görünüyor. Son zamanlarda felç vakkalarında inanılmaz artış olduğunu gözlemliyorum :(

Kusun durumu kotu ayakta ki problemden cok sanki usutmus gibi cereyanda kaldi mi

Geçtiğimiz hafta üşütmüştü, veterinere gittik antibiyotik tedavisine başladık bugün bitti.
İshal yok, kaka normal.

Az önce yine gittik veterinere, bacakta kırıl yok, arka parmakta doku zedelenmesi var dedi, ilacı dinlenmek dedi.

Geçen haftaya göre daha iyi görünüyor dedi, iyileşti yani.

Yemi suyu kafesin tabanına koyacağım.

Bir de birazdan infrared ampul almaya gideceğim. Bütün veterinerler öneriyor.

Bu durumu var mı yaşayan?

Ne olur iyileşeceğini söyleyin :(

Ben yine de gelişmeyi yazayım

Yem yiyor kafesin tabanına koydum
Suyu döktü, o yüzden veteriner önerisiyle minik bir şırınga yardımıyla 2 saat aralıkla veriyorum
Uyumuyor sabahki ataleti attı çok şükür
Gaga taşını kemiriyor, veterinerimiz ondaki kalsiyum yeterli, fazlası zararlı dediği için harici bir şey kullanmıyoruz.
Geçen haftaki üşütme sonrası başladığımız antibiyotik tedavisi bugün bitti, artık yalnızca vitaminli su içeceğiz.
Bu halde doğal olarak daha fazla ilgi istiyor, sesimi duymak, ona konuştuğumu bilmek istiyor
Sıcak yerde duruyor
Yarın da infrared alacağım

İnsallah çabucak iyileşir masumum

Muhabbet kuşumu aldığımdan beri ayaklarının üzerine böyle basıyor,sol ayağını hep içine çekiyor ve sürekli fotoğraflardaki gibi yatar halde.yemesinde ve su içmesinde bir sorun yok ancak ayaklarındaki problemin ne olduğunu anlayamıyoruz.kırık mı ya da felçli mi?

Ekli dosyalar

• IMG_9839.JPG
    IMG_9839.JPG
    1.9 MB · Görüntüleme: 726
  • IMG_9841.JPG
    IMG_9841.JPG
    1.8 MB · Görüntüleme: 751
Muhabbet kuşumu aldığımdan beri ayaklarının üzerine böyle basıyor,sol ayağını hep içine çekiyor ve sürekli fotoğraflardaki gibi yatar halde.yemesinde ve su içmesinde bir sorun yok ancak ayaklarındaki problemin ne olduğunu anlayamıyoruz.kırık mı ya da felçli mi?
Yürürken ayağını kullanıyor mu?

Benimki felç değil, zedelenmeymiş.

Ne kadar zamanıdır sizinle?

3haftadır bizde,ayağını kullanıyor fakat sürünüyor gibi gidiyor falan sonra hemen yatıyor yüklediğim fotoğraflardaki gibi?2 veterinere götürdük fakat birşey demediler bir çare bulamadık

Yürürken ayağını kullanıyor mu?

Benimki felç değil, zedelenmeymiş.

Ne kadar zamanıdır sizinle?
Yeni3haftadır bizde,ayağını kullanıyor fakat sürünüyor gibi gidiyor falan sonra hemen yatıyor yüklediğim fotoğraflardaki gibi?2 veterinere götürdük fakat birşey demediler bir çare bulamadık

3haftadır bizde,ayağını kullanıyor fakat sürünüyor gibi gidiyor falan sonra hemen yatıyor yüklediğim fotoğraflardaki gibi?2 veterinere götürdük fakat birşey demediler bir çare bulamadık
Kalsiyumlu gaga taşı önermişlerdir mutlaka.
Veterinerler bile bir şey diyememiş
Bilemedim ki
Siz de üniversitelerin veterinerlik fakültesindeki tüm hocalara mail atın görselle birlikte, daha sağlıklı yönlendirme yapılır.

Geri