yambukkale

Site Bağımlısı
24 Ocak 2017
68
16
8
26
merhaba
Dün akşam bir şeyi yoktu, sabah çok hareketsizdi,
tüneğinde durmakta zorlanıyor, yemine, suyuna giderken tuhaf hareket ediyor
Zaten yemiyor da pek, uyuyor sürekli
Resim de ekliyorum.
Bilgisi olanlar yardımcı olsun lütfen :(

Ekli dosyalar

burak56

Site Bağımlısı
14 Ağu 2016
83
6
8
24
Geçmiş olsun. Farklı açılardan fotoğraf eklemenizi öneririm. Tecrübeli kişiler yardımcı olacaktır. Yemlikte mi duruyor. Tüneğinde durmuyor mu?

SM-A710F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yambukkale

Site Bağımlısı
24 Ocak 2017
68
16
8
26
Geçmiş olsun. Farklı açılardan fotoğraf eklemenizi öneririm. Tecrübeli kişiler yardımcı olacaktır. Yemlikte mi duruyor. Tüneğinde durmuyor mu?

SM-A710F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Tünekte duramıyor, ya kafesin telinde ya da Yemlikte duruyor :(

Şakircan Şenşakrak

Profesyonel
5 Ocak 2017
1,002
263
83
43
istanbul
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Köpek, Akvaryum, Diğer E. Hayvanlar
Kuş sayısı
2 ile 5 tane
Kırıktan ziyade Felç gibi görünüyor. Son zamanlarda felç vakkalarında inanılmaz artış olduğunu gözlemliyorum :(

Ahmed Demir

Profesyonel
25 Şub 2016
2,629
615
113
Kusun durumu kotu ayakta ki problemden cok sanki usutmus gibi cereyanda kaldi mi

yambukkale

Site Bağımlısı
24 Ocak 2017
68
16
8
26
Geçtiğimiz hafta üşütmüştü, veterinere gittik antibiyotik tedavisine başladık bugün bitti.
İshal yok, kaka normal.

Az önce yine gittik veterinere, bacakta kırıl yok, arka parmakta doku zedelenmesi var dedi, ilacı dinlenmek dedi.

Geçen haftaya göre daha iyi görünüyor dedi, iyileşti yani.

Yemi suyu kafesin tabanına koyacağım.

Bir de birazdan infrared ampul almaya gideceğim. Bütün veterinerler öneriyor.

yambukkale

Site Bağımlısı
24 Ocak 2017
68
16
8
26
Ben yine de gelişmeyi yazayım

Yem yiyor kafesin tabanına koydum
Suyu döktü, o yüzden veteriner önerisiyle minik bir şırınga yardımıyla 2 saat aralıkla veriyorum
Uyumuyor sabahki ataleti attı çok şükür
Gaga taşını kemiriyor, veterinerimiz ondaki kalsiyum yeterli, fazlası zararlı dediği için harici bir şey kullanmıyoruz.
Geçen haftaki üşütme sonrası başladığımız antibiyotik tedavisi bugün bitti, artık yalnızca vitaminli su içeceğiz.
Bu halde doğal olarak daha fazla ilgi istiyor, sesimi duymak, ona konuştuğumu bilmek istiyor
Sıcak yerde duruyor
Yarın da infrared alacağım

İnsallah çabucak iyileşir masumum

Işılay

Bakıp Çıkıcam
24 Ara 2016
7
3
3
26
Muhabbet kuşumu aldığımdan beri ayaklarının üzerine böyle basıyor,sol ayağını hep içine çekiyor ve sürekli fotoğraflardaki gibi yatar halde.yemesinde ve su içmesinde bir sorun yok ancak ayaklarındaki problemin ne olduğunu anlayamıyoruz.kırık mı ya da felçli mi?

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: yambukkale

yambukkale

Site Bağımlısı
24 Ocak 2017
68
16
8
26
Muhabbet kuşumu aldığımdan beri ayaklarının üzerine böyle basıyor,sol ayağını hep içine çekiyor ve sürekli fotoğraflardaki gibi yatar halde.yemesinde ve su içmesinde bir sorun yok ancak ayaklarındaki problemin ne olduğunu anlayamıyoruz.kırık mı ya da felçli mi?
Yürürken ayağını kullanıyor mu?

Benimki felç değil, zedelenmeymiş.

Ne kadar zamanıdır sizinle?

Işılay

Bakıp Çıkıcam
24 Ara 2016
7
3
3
26
3haftadır bizde,ayağını kullanıyor fakat sürünüyor gibi gidiyor falan sonra hemen yatıyor yüklediğim fotoğraflardaki gibi?2 veterinere götürdük fakat birşey demediler bir çare bulamadık

• Beğen
Tepkiler: yambukkale

Işılay

Bakıp Çıkıcam
24 Ara 2016
7
3
3
26
Yürürken ayağını kullanıyor mu?

Benimki felç değil, zedelenmeymiş.

Ne kadar zamanıdır sizinle?
Yeni3haftadır bizde,ayağını kullanıyor fakat sürünüyor gibi gidiyor falan sonra hemen yatıyor yüklediğim fotoğraflardaki gibi?2 veterinere götürdük fakat birşey demediler bir çare bulamadık

yambukkale

Site Bağımlısı
24 Ocak 2017
68
16
8
26
3haftadır bizde,ayağını kullanıyor fakat sürünüyor gibi gidiyor falan sonra hemen yatıyor yüklediğim fotoğraflardaki gibi?2 veterinere götürdük fakat birşey demediler bir çare bulamadık
Kalsiyumlu gaga taşı önermişlerdir mutlaka.
Veterinerler bile bir şey diyememiş
Bilemedim ki
Siz de üniversitelerin veterinerlik fakültesindeki tüm hocalara mail atın görselle birlikte, daha sağlıklı yönlendirme yapılır.