Kuşumun hastalığı nedir

Berk Sönmez

Süper Üye
Bunun sirkeyle falan ilgisi yok. Recainin dediği gibi koksidiyoz sıkıntısı olabilir kuşun.

Sulphamezatine uygulayın 5 gün. Ve ardından 3 günde flucan uygularsanız bir sorunu kalmaz. Flucan'ı şunun için öneriyorum, bu kuşun ilk dışkılarından beri birazcık mantar sorunu var ve şimdi sulphamezatine kullanıcağımız için oda mantarı çoğaltan bir ilaç. Bu yüzden sulhamezatine'den sonra mantar ilacı da öneriyorum...
Merhaba

Aynı dışkıları sabah ki halleri.
Sulphamezatine isimli ilacı almaya çıkıyorum şimdi flucanı eczaneden alıcam sanırım ve flucanı nasıl kullanmalıyım.

kayıbeyi1453

Profesyonel
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
2 tane
Merhaba

Aynı dışkıları sabah ki halleri.
Sulphamezatine isimli ilacı almaya çıkıyorum şimdi flucanı eczaneden alıcam sanırım ve flucanı nasıl kullanmalıyım.
Flucan eczaneden alınıcak. Flucan 150 mg 1 kapsül olanını al. Sulphamezatine'i herhangi bir veterinerden alabilirsin...

Berk Sönmez

Süper Üye
Flucan eczaneden alınıcak. Flucan 150 mg 1 kapsül olanını al. Sulphamezatine'i herhangi bir veterinerden alabilirsin...
Flucan i 5 gün boyunca 1 pirinç tanesi kadar suluğuna ekleyin.
Merhaba ilacı aldım. Bayağı zor buldum. Bulunduğum yerdeki vetlerde yoktu. Farklı bir yerden aldım. Suluğunu ağzına kadar doldurup 6 damla sulphamezatine ekledim. Kafesinden her hangi birşey çıkartmam gerekirmi. Gaga taşı, mineral blok,kalamar kemiği,kum herşey var. Ve bu ilaçtan sonra flucanı 3 gün mü 5 gün mü kullanmalıyım. Çok teşekkür ederim yardımlarınız için kuşum sayenizde iyileşecek inşallah.

Recai

Profesyonel
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
2 tane
Merhaba ilacı aldım. Bayağı zor buldum. Bulunduğum yerdeki vetlerde yoktu. Farklı bir yerden aldım. Suluğunu ağzına kadar doldurup 6 damla sulphamezatine ekledim. Kafesinden her hangi birşey çıkartmam gerekirmi. Gaga taşı, mineral blok,kalamar kemiği,kum herşey var. Ve bu ilaçtan sonra flucanı 3 gün mü 5 gün mü kullanmalıyım. Çok teşekkür ederim yardımlarınız için kuşum sayenizde iyileşecek inşallah.
Tedavi boyunca gaga taşı, mineral blok, kalamar kemiği, kum çıkarın birtek ilaçlı su ile yemi kalsın. İlaçlı suyu hergün değiştirin. Sulphamezatine kullandıktan sonra 3,4 boyunca probiyotik ve vitamin takviyesi yapın. Ondan sonra flucana geçin. Flucanı 3 gün kullanıcaksınız. :) geçmiş olsun..

Berk Sönmez

Süper Üye
Tedavi boyunca gaga taşı, mineral blok, kalamar kemiği, kum çıkarın birtek ilaçlı su ile yemi kalsın. İlaçlı suyu hergün değiştirin. Sulphamezatine kullandıktan sonra 3,4 boyunca probiyotik ve vitamin takviyesi yapın. Ondan sonra flucana geçin. Flucanı 3 gün kullanıcaksınız. :) geçmiş olsun..
Probiyotik ve vitamin takviyesini nasıl yapmam gerekiyor? Yani hangi sırayla yapmalıyım

Hazal16

Profesyonel
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
1 tane
Mantar tedavisi yapacaksanız sonrasında vitamin o ara kullanmayın.İçlerinde şeker oluyor ve şeker mantarı besler.
Sulphamezatine sonrası bağırsak düzenini tekrar sağlamak için probiyotik verin,mantar tedavisi bitince tekrar 3 gün vitamin+3 gün probiyotik verip kürü tamamlayın.

Recai

Profesyonel
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
2 tane
Probiyotik ve vitamin takviyesini nasıl yapmam gerekiyor? Yani hangi sırayla yapmalıyım
Hazal ın da dediği gibi sulphamezatine sonrası birtek probiyotik kullanın. Vitamini mantar küründen sonra uygulayın. Sulphamezatine den sonra probiyotik olarak kuru maya, yoğurt suyu ya da kefir kullanabilirsiniz.

Berk Sönmez

Süper Üye
Hazal ın da dediği gibi sulphamezatine sonrası birtek probiyotik kullanın. Vitamini mantar küründen sonra uygulayın. Sulphamezatine den sonra probiyotik olarak kuru maya, yoğurt suyu ya da kefir kullanabilirsiniz.
Geçen kefir kullanmıştım ama suya tam karışmıyor dibe çöküyor kuru mayayı ne ölçüde kullanabilirim.

kayıbeyi1453

Profesyonel
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
2 tane
Kuru maya, kefir, yoğurt kullanıcaksanız eğer hiç kullanmayın daha iyi. Bunlar probiyotik bile sayılmaz, yani pek bir faydası olmaz... Probiyotik olarak eczaneden en ucuz probiyotiği alıp kullanın....

Berk Sönmez

Süper Üye
IMG-20200327-154524 IMG-20200327-154520 IMG-20200327-154511
Merhaba kuşum bu şekilde titreyerek duruyor dışkıları da resimlerdeki gibi tamamen su. Bir sorun mu var?