Karadeniz Pet

kuşumun ishali hiç bitmiyor

Chanshennie

Yeni Üye
Benim kuşlarımdan biri geçen sene kışın üşütmüştü. Zaten yapı olarakta kilo almıyor zayıf ince bir kuş. O zamanlar yavrular vardı oda havalansın diye cam açmıştık çok az açık kalmıştı ama herhalde yavruları ve anneyi beslediğinden zayıf düştü çok kötü üşütmüştü. Sabahı çıkaramıyacak sanmıştım. Sadece su dışkılıyordu. Önceden normal dışkılardı. Daha sonra ben bir hafta boyunca veterinere gittim ve iyileşme olmadığı için sürekli ilacın dozajını arttırdı. En son probiyotik verdi o onun titremelerini uyuma durumunu geçirdi. Herşey normale döndü dışkısı dışında. Kuşum o günden beri ishal ama çok enerjik. Veterinere gittim gösterdim dışkısı normal dedi ama normal olduğunu düşünmüyorum. Önceden öyle değildi bu hastalığı geçirdikten sonra dışkılaması değişti. İnternette baktığımda böbrekle ilgili bir sorun olabilir diyordu çok korktum ama veteriner normal dedi. Sadece kağıttaki dışkısına bakarak. Test falan yapmadı eline aldı kağıdı ve baktı. Kuşum o zamandan beri biraz daha fazla su içiyor bir de tuzlu birşey görünce kafayı yiyor. Tabağa yapışıyor o tuzu yalamak için ayıramıyorum. Bildiğin deliriyor hareketleri falan. Diğer kuşlarım tuzlu şeyleri hiç sevmiyor. Zaten vermiyorumda. Ayrıca deli gibi kalamar kemiği tüketiyor. Ne gibi bir sorunu var cidden anlamıyorum bir yıl oldu hala düzelmedi. Ama hareketleri enerjisi tam yerinde hatta diğer kuşlarımdan daha oyuncu hareketli. İshalin bir hastalığının etkisi olduğunu düşünüyorum. Pirinç lapası pirinç suyu patates haşlaması gibi şeyleri yaptım hiçbir işe yaramıyor kuşumda. Böyle bir durumla karşılaştınız mı yardım ederseniz çok sevinirim.

Geri