Karadeniz Pet

Kuşumun Sorunu Nedir? Resimli

N

NANKE

Guest
Öncelikle merhaba arkadaşlar.Foruma yeni kayıt oldum. :D

Benim kuşumun bir sorunu vardı.Onu resimlerini çekerek göstermek istedim.Belki böyle problem ile karşılaşan arkadaşlar vardır, tavsiye vermek isteyen vardır diye bu konuyu açmak zorunda kaldım.
İlk önce kuşumun resimlerini vereyim.
zQoE2g.jpg

OJ4d33.jpg

JdbE7E.jpg
4YyRZY.jpg
AZrY0Q.jpg

Gördüğünüz gibi tüyleri böyle.Kanatlarının üstünde nerdeyse hiç tüy kalmamış.Popo kısmında yoğun bir tüy dökümü var.Kuşum tabiri caizse hiç uçamıyor.Az uçup hemen yoruluyor ve yere düşüyor.Yani aşağıdan yukarıya kafese çıkması imkansız.İştah konusunda bir sıkıntısı yok.Dışkısıda temiz, arada sulu yapıyor.Bazen keyifli, bazen keyifsiz oluyor.
Vitamin ilacı veriyorum 2 günde bir, ama bir faydası olmadı.Kuşun konumuda iyi havalandırılmış bir mutfakta duruyor.Acaba sorunu ne olabilir.Tüy dükümü desem 3-4 aydır böyle, önceden yine biraz uçuyordu ama şimdi iyice yorulmaya başladı.O yüzden sizin tavsiyelerinizi almak istedim.İlaç mı vereyim, veya başka bir tavsiyeniz var mı, cevaplarınızı bekliyorum.Saygılar.

Eğer 3 4 aydır bu şekildeyse kalıtımsal bi hastalık olduğunu düşünüyorum yani üzmek istemem ama kuşunuz hep böyle kalacak gibi

Bu hastalığı biliyorum fakat hastalık tedavisi ne kadar doğru bir bilgim yok bu konu da.. Umarım en kısa sürede daha bilgili arkadaşlarımız cevap verir

Geri