Kuşumun sorunu nedir?

e murat

Yeni Üye
Merhabalar yardımcı olursanız sevinirim. Bir arkadaşım yaklaşık 1 ay önce bir muhabbet kuşu edinmiş 2,5-3 aylık kadar erkek kuş. Aldığı üretici jumbo kırması olduğunu söylemiş gözleri de küçük, gerçekten jumbo kırması mı yoksa yalan mı anlayamadık.

Diğer bir sorun tüylerinin düzensiz olması ve popo kısmında tüyler ilk aldığından beri hiç yokmuş çıkmamış hiç.
Bir de dışkısı biraz değişik beyaz olması gereken yer sarı olmuş bu sabah bunun nedeni nedir acaba yine resmi aşağıda.Son olarak da ayağını sormak istiyoruz; ayağında bir problem varmış resimdeki gibi veterinere götürmüş ağrı ve hassasiyet olmadığını muhtemelen daha önce kırılmış ve düzelmiş olabileceğini söylemiş. Sizce nedeni nedir? O ayağıyla tutunurken biraz uğraşması dışında bir sıkıntısı yok ama yine de fikir almak istedik.

 

e murat

Yeni Üye
ayağı ezilmiş yavruyken tahminimce kuş jumbo kırması değil , tüy o şekildede olabilir illa popoda bol tüylü olacak diye bişey yok tüyler düzensizse tüyde olabilir kuş vitamin takviyesi yapınız b vitamini iyi gelecektir

Çok teşekkür ederim. Dışkısında bir problem var mı sizce? Birde kuş çok kaşınıyor bit falan yok yeni tüyler çıktığı için olabilir ama ilk geldiğinde de çok kaşınıp kepek döküyormuş. Sirkeli su ile yıkamışlar sarı boya gibi benekler oluşmuş lavaboda. Kuşu boyamış olabilirler mi acaba ya da başka bir şey mi vardır?
 
Üst