Karadeniz Pet

Kuşun alışılagelmemiş durgunluğu

Roots

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar,

Ben de 2 adet muhabbet kuşu sahibiyim ve bu kuşlarımdan biri şuan 13-14 aylık oldu. Geçen bir senede hem konuşmayı öğrendi, hem de çok sevecen tavırlarıyla kendini sevdirirdi. Son 1,5 aydır sürekli bir şekilde halsizliği var üzerinde. Yaklaşık 3 hafta boyunca ne konuştu, ne de eski halinden eser vardı. Yaklaşık 2 haftadır tekrar konuşmaya başladı.

İlk başlarda 1 yaş tüyü diye birşey dedi arkadaşlarım, uzun tüylerini değişeceği zaman içine kapanabilir dediler ok dedim fakat şuanda da halen devam eden durgunluğu mevcut. Sürekli bir şekilde uyumak istiyor, ara ara konuşuyor ama genel anlamda yorgun görünüyor.

Bir de yaklaşık 1 aydır sağ kanadını titretip duruyordu, son günlerde ise aşağıdaki fotoğraftaki gibi sağ kanadı sola oranla daha aşağıda bulunuyor. Sağ kanadında bir problem/acı olduğunu düşünüyorum.

Sizce ne gibi bir durum var kuşumda?

* Bu arada Ocak ayında yanına eş olsun diye dişi kuş aldım fakat hiç çiftleşmeleri de olmadı, arada bir kavga da ediyorlar.

331711db-44b5-438f-a59f-65073b471354 c8823a2b-8927-4502-989d-caff3b38754b

kanadını vurmuş olabilir uçarken, fakat ben denk gelmedim. Bir de uçmak istemiyor hiç, bıraksam gün boyu kabarıp uyuyacak gibi. Veterinerle görüştüğümde, psikolojikte olabilir dişisinden de kaynaklanıyor olabilir dedi halsizliği ama bilemedim.

Daha önce bu tarz bir durumla karşılaşan oldu mu acaba?

Geri