Karadeniz Pet

Kuşun ayaklarında bir tuhaflık var

kocero6666

Yeni Üye
Merhaba, kuşumun ayaklarında bir tuhaflık var. Uzun süre tek ayak üzerinde duruyor. Çoğunlukla diğer ayağına basamıyor. Ayağında siyahımsı birşeyler var yardımcı olur musunuz
38208

38209

38210

Geçmiş olsun. Mantar ne yazikki tırnağı düşme ihtimali var. Veterinerden veya eczaneden mantar için krem alabilirsiniz. İkinci olarak tuneginizi değiştirip ahşap tünek takın. Sağlığına kavuşması dileğiyle.

Troysd krem alın ve tırnaklarına o parmağına sürün. Bir hafta bu tedaviyi devam ettirin. Kafes ve tünekleri nizoral şampuanla yıkayın.(kuşu değil kafesi)

Troysd krem alın ve tırnaklarına o parmağına sürün. Bir hafta bu tedaviyi devam ettirin. Kafes ve tünekleri nizoral şampuanla yıkayın.(kuşu değil kafesi)

cümle sonunda parantez içinde kuşu değil kafesi diye eklemişiniz tekrardan yine de.. ;) acaba tek bir cümle içerisinde değilde madde madde yazılsa, özellikle de bu tür önemli konularda, daha dikkat çekici ve daha basit anlaşılır şekilde olur mu ?

cümle sonunda parantez içine dahil kuşu değil kafesi diye eklemişiniz.. ;) acaba tek bir cümle içerisinde değilde madde madde yazılsa, özellikle de bu tür önemli konularda, daha dikkat çekici ve daha basit anlaşılır şekilde olur mu ?
Aslında yazımda neyin yıkanması gerektiği anlaşılıyor. Parantezi yineleme amaçlı açtım. Aynı cümle içinde iki defa bunu yazarsam cümle düşüklüğü olacaktı ben de parantezde belirttim. Sizin dediğiniz gibi madde madde şeklinde de yazılabilir. Yazım tarzları farklı ama vurgulanan aynı olacaktır. :)

Aslında yazımda neyin yıkanması gerektiği anlaşılıyor. Parantezi yineleme amaçlı açtım. Aynı cümle içinde iki defa bunu yazarsam cümle düşüklüğü olacaktı ben de parantezde belirttim. Sizin dediğiniz gibi madde madde şeklinde de yazılabilir. Yazım tarzları farklı ama vurgulanan aynı olacaktır. :)

evet anlaşılabiliyor ama bazı kişiler dikkatli okuyamıyor.. yada okusa bile yanlış anlayabiliyor. onlar için bu şekilde vurgulamak daha iyi olabilir bence. (parantez içinde belirtince sizinde benim gibi düşündüğünüzü anladım)

Geri