Karadeniz Pet

Kumru Paraziti (Balkona Yuva Yapmıştı)

Bergee

Meraklı Üye
Ne yazık ki arka balkona yuva yapan kumrular gitti ve gittikten sonra yuvasını temizleyelim dedik bir dünya parazit var. Şimdi eve doğru ilerliyorlar çamaşır suyu ile sirkeyi karıştırıp o şekilde temizlememize rağmen hala yaşıyorlar bunun için nasıl bir çözüm izlemeliyiz evde de 2 kuşum var onları da yengemlere verdim bulaşmasın diye zaten bir kere atlattık büyük kuşum şatsi o parazitlerden dolu dolu üstünden attı boynuna doğru bir şırınga ilacı ile tedavisi yapıldı sorun düzeldi şimdi tekrarlasın istemiyorum ne yapmamız lazım önerebileceğiniz ilaçlama firması falan var mı İstanbul sınırları içerisinde Avrupa yakasında ikamet ediyoruz?

Bu arada parazit dediğim şeyler kan emince kırmızı oluyorlar adını yanlış söylemiş olabilirim bu yüzden bu bilgiyi de vereyim dedim.

Ayrıca kuşlarımı şimdi yengemlere götürdüğüme göre sanıyorum ki bunlar insanlarda fazla yaşayamıyorlar diye biliyorum? Bu bilgi kesin doğru ise ilaçlama sonrası kuşları bir kaç gün yengemlerde mi bırakmalıyım? Gerçekten illet bir şeyler kendileri kullarına bulaşırlarsa biri 4 aylık biri 9 aylık rahatsız etsinler istemiyorum kuşlarımı bir kere geçirdik gece bile deli gibi kaşınıyordu zavallım o halini gördükçe ben çok kötü oluyordum tedavisi var kuşlar üzerinde ama bulaşmadan bitirmemiz gerekli bu illet şeyi lütfen kesin bir çözüm biliyorsanız paylaşmaktan kaçınmayın. İlaçlama şirketi aradık 150 TL fiyat verdiler ve onayladık iyi mi ettik kötü mü ettik bilmiyorum. İlaçlama şirketi geçiremez ise nasıl bir yol izlemeliyim? Kuşları kesinlikle veterinere götürüp o şırıngadan ikisinede isteyeceğim geçmez ise çünkü o bayağ bir etkiliydi hepsini döktü öldürdü valla

Tarım zararlıları için satılan zirai ilaçlar var. İnternetten araştırabilirsiniz. Tek bir canlı organizma bırakmıyor, fiyatları çok pahalı değil.

Tarım zararlıları için satılan zirai ilaçlar var. İnternetten araştırabilirsiniz. Tek bir canlı organizma bırakmıyor, fiyatları çok pahalı değil.
Hocam ilaçlama firması aradık valla geldiler evi ilaçladılar şimdi duruma göre tekrar yardım isteyebilirim :)