Karadeniz Pet

Kumru yavrusu

Alidayı

Yeni Üye
Karga saldırırken sokakta yakalayıp kurtardık bacağında kanama var bu şekilde hareket duruyor mecburen eve getirmek zorunda kaldım ne yapabilirim

Ekli dosyalar

• IMG_20190331_113025.jpg
    IMG_20190331_113025.jpg
    3.7 MB · Görüntüleme: 46
  • IMG_20190331_113019.jpg
    IMG_20190331_113019.jpg
    3.8 MB · Görüntüleme: 49
Bu Yusufu Tutan kuşu ,ayrıca bu kuş yavru kanamayı durdurup terramycin sürerseniz iyi olabilir. Ve ekmeği küçük küçük parçalayıp ıslatıp yedirmeye çalışın şırınga ile su verin ( ağzını kendisi açmaz siz açıp vermelisiniz) ani hareket yapabilir korkmayın oldukça sakin canlılardır. yarası hafif düzelince çok yüksek olmayan bir ağacın üstüne koyun ya da yuvasının tahmini nerede olduğunu biliyorsanız yakınlarına koyup bekleyin annesi gelip alır

Son düzenleme:
Bu Yusufu Tutan kuşu ,ayrıca bu kuş yavru kanamayı durdurup terramycin sürerseniz iyi olabilir. Ve ekmeği küçük küçük parçalayıp ıslatıp yedirmeye çalışın şırınga ile su verin ( ağzını kendisi açmaz siz açıp vermelisiniz) ani hareket yapabilir korkmayın oldukça sakin canlılardır. yarası hafif düzelince çok yüksek olmayan bir ağacın üstüne koyun ya da yuvasının tahmini nerede olduğunu biliyorsanız yakınlarına koyup bekleyin annesi gelip alır

Kumru kuşu.Yem yiyemez ve uçamaz diye düşünüyorum.2 hafta sonra uçabilir. şırınga yardımı ile iyice ıslatılmış ekmek verebilirsiniz. Böylece su ihtiyacını da karşılar.Eğer yuvasını biliyorsanız yuvasına koyun.Bilmiyorsanız siz besleyin ve uçmaya başlayınca doğaya salarsınız.

Kumru kuşu.Yem yiyemez ve uçamaz diye düşünüyorum.2 hafta sonra uçabilir. şırınga yardımı ile iyice ıslatılmış ekmek verebilirsiniz. Böylece su ihtiyacını da karşılar.Eğer yuvasını biliyorsanız yuvasına koyun.Bilmiyorsanız siz besleyin ve uçmaya başlayınca doğaya salarsınız.
Benim mesajımı alıntılama sebebinizi bilmiyorum ama Kumru ile Yusufu Tutan aynı şey hatta bu kuşa Yusufçuk Kuşu da deniyor. Aynı şekilde ıslatılmış ekmek vermesi gerektiğini belirttim çünkü yavru ağzını açmaz ve normal koşullarda annesi yedirir

Son düzenleme:
Kumru değil ya da uzun yıllardır yanlış bilgi verildi. Aynı şekilde ıslatılmış ekmeği vermesi gerektiğini belirttim çünkü yavru ağzını açmaz ve normal koşullarda annesi yedirir

Kumru kuşu anavatanı Ege bölgesi.Diğer bir türü Guguk kuşu (Gugukçuk) anavatanı Trakya bölgesi ve bunların Yabani olanı ormanlık alanlarda yaşar Üveyk kuşu ......Yusufu Tutan kuşu sizin yöreniz de kullanılan ismidir.

Kanayan yere terramycn yoksa bepanthane veya madecasol, hametan tarzı onarıcı krem sürün. Kuşu mutlaka bir şekilde besleyin. Rüzgardan koruyun.

Kumru kuşu anavatanı Ege bölgesi.Diğer bir türü Guguk kuşu (Gugukçuk) anavatanı Trakya bölgesi ve bunların Yabani olanı ormanlık alanlarda yaşar Üveyk kuşu ......Yusufu Tutan kuşu sizin yöreniz de kullanılan ismidir.
Yani sonuç?! Tür olarak beslenme şekillerinin değişmediğini hatta uyguladığı tavırların aynı olduğunu biliyorsunuzdur o zaman... Familya içinde farklılık olur ama tür içinde olmaz.

Yavru uçabiliyor artık yuvasinin bulduğum yerlerde olduğunu düşünüyorum bulduğum yere bırakırsam yuvasını bulabilir mi ne dersiniz