Karadeniz Pet

Kuşta ağız kokusu ve ishal

Busradrz

Yeni Üye
Arkadaşlar kardeşimin kuşu 2 3 gündür çok kötü durumda. Sürekli uyuyo kabarıp duruyo yem yemiyo su içmiyo bugün zorla yemek yedirmek istedi kuşun gagasına yemler yapıştı, koku oluştu kuşun salyası kokuyordu. Doğru düzgün kaka bile yapmıyor yaptığı kaka da çok kötü lütfen bi bakıp yardım edin biz bi çok şey yaptık ama düzelmedi ne yapmalıyız

Ekli dosyalar

• E3E6F2E8-DFE6-4B88-A4B5-5F9CC4BA3CBA.jpeg
    E3E6F2E8-DFE6-4B88-A4B5-5F9CC4BA3CBA.jpeg
    285.6 KB · Görüntüleme: 246
  • 3385B3CD-D021-45F8-B4C9-B199A0C3B930.jpeg
    3385B3CD-D021-45F8-B4C9-B199A0C3B930.jpeg
    154.5 KB · Görüntüleme: 249
  • 8B024665-DF33-4AED-B6FC-0046047A4F3E.jpeg
    8B024665-DF33-4AED-B6FC-0046047A4F3E.jpeg
    291.8 KB · Görüntüleme: 235
Hemen kuşun ağzına 2-3 damla sirke damlatın. Sonra yarın ilk iş eczaneden mikostatin veya benzeri bir mantar şurubu alın. Sabah akşam ağzına birer damla damlatın. Tedavi 7 gün sürecek. Mantarla birlikte bakteeiyel bir hastalık da gelişmiş olabilir. Onun için de veterinerden tetra mezatin veya benzeri bir antibiyotik edinin. Gerekirse onu da kullanırsınız. İlaç alana kadar 3 saatte bir , birer damla sirke damlatın mutlaka.

Ek olarak: Mikostatin alırsanız, ilk gün gagasından 1 damla damlatarak kullanın. Suyuna da 4 gün boyunca 8 damla damlatın. İlaçta zaten damlalık mevcuttur, ancak siz daha steril olması için eczaneden damlalık da alın 1,5 lira bir şeydir fiyatı. Arkasından 3 gün multivitamin, onun arkasından da 3 gün probiyotik, sonraki 3 gün yine multivitamin tedavisi yapın. Probiyotik tedavisi yaklaşık 1 çay kaşığı kuru mayayı suyuna karıştırarak uygulabilirsiniz. Bütün bu işlemleri uygularken her gün suyu tazeleyin.

İshal veya soğuk algınlığı diye düşünüyorduk mantar mı olmuş :’( :’(
Ek olarak: Mikostatin alırsanız, ilk gün gagasından 1 damla damlatarak kullanın. Suyuna da 4 gün boyunca 8 damla damlatın. İlaçta zaten damlalık mevcuttur, ancak siz daha steril olması için eczaneden damlalık da alın 1,5 lira bir şeydir fiyatı. Arkasından 3 gün multivitamin, onun arkasından da 3 gün probiyotik, sonraki 3 gün yine multivitamin tedavisi yapın. Probiyotik tedavisi yaklaşık 1 çay kaşığı kuru mayayı suyuna karıştırarak uygulabilirsiniz. Bütün bu işlemleri uygularken her gün suyu tazeleyin.
hocam kızım mantar mı olmuş :’( ben mandalina falan sıktım ağzına muz yedirdim ishal diye daha da kötü olur mu :’( sirke harici şimdi başka neler yapabilirim :’(

Yanında diğer kuşumuz da duruyo ona da geçmiş midir kaç gündür ?

Gagasına damlattığınız damlalıkla ilacın kendi damlalığı karışmasın; ilacın damlalığı aynı zamanda ilaca kapak olabildiği için virüsleri oradan oraya taşıyabilirsiniz. Kullanılan damlalığı her gün sterilize edin, sirkeli suyla ve sabunla yıkayın. İyice durulayın, öyle kullanın.

Şuan yapılacak şey sirke vermek ve sabah ilk iş mikostatin almak. Alır almaz 2 damla damlatın ağzına sonra akşam bir damla. Sabah akşam birer damla ile devam edin. 7 gün.

Son düzenleme:
Gagasına damlattığınız damlalıkla ilacın kendi damlalığı karışmasın; ilacın damlalığı aynı zamanda ilaca kapak olabildiği için virüsleri oradan oraya taşıyabilirsiniz. Kullanılan damlalığı her gün sterilize edin, sirkeli suyla ve sabunla yıkayın. İyice durulayın, öyle kullanın.
Tamam yarın sabah ilk işimiz ilaçları almak olacak çok teşekkür ederim çok :’(

Yanında diğer kuşumuz da duruyo ona da geçmiş midir kaç gündür ?
Kuşlarınızı ayırın, kafesleri de sterilize edin. Tedavi sonrası yine sterilize edin. Sağlıklı olan diğer kşunuzun suyuna 8 damla elma sirkesi karıştırın, 4 gün kullanın aynı şekilde suyu tazeleyerek. Onunda gagasından ilk gün mikostatin damlatabilrsiniz ancak çok da tavsiye etmiyorum, illa gagadan damlatma yapmak isterseniz elma sirkesi verebilirsiniz. Akabininde ona da 3 gün multivitamin, sonraki 3 gün de probiyotik, en son 3 gün yine multivitamin uygulayın. Mümkünse nöbetçi eczaneye de gidebilirsiniz yahut sabah erkenden tedaviye başlamalısınız.

NOT: Muhakkak bir yem takviyesi edinin kuşlarınıza, VİTALİS olabilir, nekton S olabilir vs. markalar mevcuttur. Ben VİTALİS kulanıyorum, alacağınız zaman sorunuz olursa sorabilirsiniz.

Yardımlarınız için teşekkür ederim.Kuşumun ağzında beyazlıklar vardı yani kesin mantarmış. İlaçları kullandım fakat 2 günde çok ilerlemiş durumu geç kalmışım. öldü kızım ..

Yardımlarınız için teşekkür ederim.Kuşumun ağzında beyazlıklar vardı yani kesin mantarmış. İlaçları kullandım fakat 2 günde çok ilerlemiş durumu geç kalmışım. öldü kızım ..
Ecel geldi ise durdurmak mümkün değildir, iyileşmesine vesile olmuş olsaydık bile demekki ömrü bu kadarmış. Başınız sağolsun, umarım hobinizden vazgeçmezsiniz.

Başınız sağolsun üzüldüm. 2 gün önce sorsaydınız yüksek ihtimal kurtulurdu. Ama mantar hastalığı sinsi bir hastalıktır. Sabah canlı olan kış öğleden sonra aniden çökebilir. Bari eşini takip edin ve dezenfekteye dikkat edin. Oda kapmasın.

Geri