Karadeniz Pet

Kuşum belli yerlerini sevdirtmiyor

Kağan.

Yeni Üye
Kuşumu 2 buçuk ay önce aldım erkek . İlk 1-2 hafta çok sevmedim ama aldığım günden beri kanadını ve gövdesini sevdirtmiyor. Sebebi nedir ve nasıl alıştıra bilirim?

Kuşumu 2 buçuk ay önce aldım erkek . İlk 1-2 hafta çok sevmedim ama aldığım günden beri kanadını ve gövdesini sevdirtmiyor. Sebebi nedir ve nasıl alıştıra bilirim?
Nerdeyse çoğu muhabbet kuşunda böyle, kanatlarına dokunulması hoşuna gitmez, aynı durum kuyruk ve gövdeleri içinde geçerlidir. Size çok alışıksa izin verebilir gövdesine dokunmanıza.

Güvenmediği ve hoşlanmadığı için sevdirmiyor.

Bir çok kişi youtube videolarında gördüğü, kuşların sahipleri ile olan iletişimi kendileri de yaşamak istiyor. Fakat o kuşların büyük çoğunluğu el beslemesi. El ile besleyen kişi onları beslerken aynı zamanda küçük dokunuşlarla seviyor. Daha tüyleri çıkmadığı halde bu dokunuşlara alışıyorlar. Bebeklikten alıştıkları için de bu güven duygusuna büyüdükten sonrada karşılık veriyorlar.

O kuyruk can alıcı noktaları gibi kuyruğuna yavaşça elimi uzatıyorum bana bakıp oda yavaşça ağzını açmaya başlıyor😁😁😁
Aynen öyle sensör olduğunu düşünüyorum kuyruklarda😅
Doğaları gereği böyle olması gerek yoksa çok kolay av olurlar. Biz elimizi ne kadar yavaşta götürsek elimiz kuyruğuna doğru giderken bir hava akımı yaratıyor. Bu hava akımını tüyleri ile algılıyorlar. :) Kuyruk kuşların kırmızı çizgisidir. 😀😀

Güvenmediği ve hoşlanmadığı için sevdirmiyor.

Bir çok kişi youtube videolarında gördüğü, kuşların sahipleri ile olan iletişimi kendileri de yaşamak istiyor. Fakat o kuşların büyük çoğunluğu el beslemesi. El ile besleyen kişi onları beslerken aynı zamanda küçük dokunuşlarla seviyor. Daha tüyleri çıkmadığı halde bu dokunuşlara alışıyorlar. Bebeklikten alıştıkları için de bu güven duygusuna büyüdükten sonrada karşılık veriyorlar.
Saol un bende videolarda görüyordum😁

Geri