Karadeniz Pet

Kuşum Gündüz başka Akşam başka

cinefil

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar. Bundan iki ay önce kuşum annemgilin evine girmiş ve sahiplendik. 1 aydır bakıyorum. Erkek bir kuş... Günde işimden dolayı 10-15 dakika ilgilenebiliyorum. Öğle tatilinde eve geldiğimde kafesi açıp serbest bırakıyorum. Gece yatana kadar geziniyor. Gündüz vakitlerinde iyiyiz parmagima geliyor, hatta bazen kolumdan omzuma tırmanmak istiyo ve inmek istemiyor. elimle yem yediriyorum, müzik açıyorum, ucuyo istediği gibi takılıyor. Ama akşam saat sekiz dokuz gibi kafesine girip uyku moduna geçip tunediginde parmağımı uzattigimda sanki beni tanımıyor. Parmağımı ısırıyor. Hırçın davranıyor. Bir keresinde kafes dışında bir yere akşam tünemisti. Yine böyle hırçındı. acıtacak düzeyde ısırıyor. Gündüz başka akşam baska. Bunun nedeni nedir? Bütün muhabbet kuşları mi böyle? Acaba kuşumun huyu mu bu ? Tunedigimde dokunma diyo olabilir mi?

Doğru söylüyorsunuz. Onlar da bizim gibi bir canlı sonuçta. Mesela ben tam uykuya dalacakken birisi gelse beni dürtse isirmaktan beter ederdim heralde :)

Geri