Karadeniz Pet

kuşum son birkaç gündür halsiz ve hareketsiz

iremnyy

Yeni Üye
arkadaşlar merhaba, lütfen yardımcı olun. kuşum bir iki haftadır tüy dökümündeydi ve biraz halsizdi daha az ötüyordu. ama son iki gündür çok farklılaştı. elime bile gelmeyen hareketli kuşum artık koynumda uyuyor, elime alıyorum seviyorum öylece tepkisiz duruyor ve sürekli uyuyor. iştahı yerinde sayılır yem yememezlik etmiyor ama eskisine göre daha az yiyor. dışkısında herhangi bir sorun göremedim ama resim atabilirim. tüy dökümü de çok az iki gündür kafesinde dökülen tüy de yok. bir de arada bir boğulur gibi ağzını açıp kafasını hateket ettiriyor. en yakın zamanda veterinere götüreceğim ama şu an çok korkuyorum lütfen yardım edin. kuşum 5-6 yaşlarında.

arkadaşlar merhaba, lütfen yardımcı olun. kuşum bir iki haftadır tüy dökümündeydi ve biraz halsizdi daha az ötüyordu. ama son iki gündür çok farklılaştı. elime bile gelmeyen hareketli kuşum artık koynumda uyuyor, elime alıyorum seviyorum öylece tepkisiz duruyor ve sürekli uyuyor. iştahı yerinde sayılır yem yememezlik etmiyor ama eskisine göre daha az yiyor. dışkısında herhangi bir sorun göremedim ama resim atabilirim. tüy dökümü de çok az iki gündür kafesinde dökülen tüy de yok. bir de arada bir boğulur gibi ağzını açıp kafasını hateket ettiriyor. en yakın zamanda veterinere götüreceğim ama şu an çok korkuyorum lütfen yardım edin. kuşum 5-6 yaşlarında.
Bir dışkı resmi gönderin bakalım. Kusma hareketi yapıyor anladığım kadarıyla. Yaşı da epey ilerlemiş. Hareketsizlik, iştahta azalma ve çevreye ilginin azalması ciddi bir hastalığa işaret ediyor. O yüzden mutlaka dışkı fotoğrafı görelim.

Bir dışkı resmi gönderin bakalım. Kusma hareketi yapıyor anladığım kadarıyla. Yaşı da epey ilerlemiş. Hareketsizlik, iştahta azalma ve çevreye ilginin azalması ciddi bir hastalığa işaret ediyor. O yüzden mutlaka dışkı fotoğrafı görelim.
Merhabalar kusura bakmayın baya bir zaman geçmiş, bu problemi yazdığım günün ardından iyi olmaya eskiye dönmeye başlamıştı fakat dün ve bugün yine yazdığım belirtiler mevcut.
https://hizliresim.com/odu77yj yeni yapılmış dışkı fotoğrafları şu şekilde

Dışkıda fazla anormallik göremedim ama kesin konuşmak zor. Hiç kustu mu? Şimdilik takviye olarak Gervit-W multivitamin ve BT Amin Forte önereceğim. Trendyol veya Karadeniz Pet'ten temin edebilirsiniz.

@Merve ve @Doğacı gibi bilgili kişiler görünce daha iyi yorum yapacaktır.

Dışkıda fazla anormallik göremedim ama kesin konuşmak zor. Hiç kustu mu? Şimdilik takviye olarak Gervit-W multivitamin ve BT Amin Forte önereceğim. Trendyol veya Karadeniz Pet'ten temin edebilirsiniz.

@Merve ve @Doğacı gibi bilgili kişiler görünce daha iyi yorum yapacaktır.
kustuğunu hiç görmedim. çok teşekkür ederim şimdi alacağım trendyoldan

Beyaz peçete üzerine yapılmış birikmiş güncel dışkılarına bakalım 👍🏻
Kuşun videosunu da görelim güncel halini.
İştah durumu nasıl? Başka belirtiler var mı?

kustuğunu hiç görmedim. çok teşekkür ederim şimdi alacağım trendyoldan
Trendyoldaki bir satıcı hakkında olumsuz şeyler söyleniyor sahte ürün sattığı, ortamın çok pis olduğu vs. Hakkında şikayet çok var.

Karadenizpetten makul fiyata alabilirsiniz güvenilir 👍

Beyaz peçete üzerine yapılmış birikmiş güncel dışkılarına bakalım 👍🏻
Kuşun videosunu da görelim güncel halini.
İştah durumu nasıl? Başka belirtiler var mı?
dün akşam suyuna b vitamini eklemiştim başka bir markadan, sabah uyandığımda dışkılar bu şekildeydi
videosu da bu şekilde
sonra hemen uyudu olduğu yerde
çok kaşınıyordu 2 gün önce banyo yaptı rahatladı biraz, hâlâ kaşınıyor ama yine de. onun dışında videoda da görüldüğü gibi çok sakin ve sesi pek çıkmıyor. iştahı bir hayli yerinde elimde yem paketini görünce saldırıyor direkt.

Trendyoldaki bir satıcı hakkında olumsuz şeyler söyleniyor sahte ürün sattığı, ortamın çok pis olduğu vs. Hakkında şikayet çok var.

ben de kötü yorumları gördüm dediğiniz gibi iptal ettim karadenizpetten alacağım çok teşekkür ederim

O satıcıların puanı düşük oluyor genelde ben yakınımdaki petshopta olmayanları trendyoldan alıyorum güvenilir satıcılarım var :)

dün akşam suyuna b vitamini eklemiştim başka bir markadan, sabah uyandığımda dışkılar bu şekildeydi
videosu da bu şekilde
sonra hemen uyudu olduğu yerde
çok kaşınıyordu 2 gün önce banyo yaptı rahatladı biraz, hâlâ kaşınıyor ama yine de. onun dışında videoda da görüldüğü gibi çok sakin ve sesi pek çıkmıyor. iştahı bir hayli yerinde elimde yem paketini görünce saldırıyor direkt.
Dışkılar kötü, enfeksiyon var. Entrobac probiyotik başlayalım, üç gün. Yine Karadeniz Pet'ten alabilirsiniz. Fiyatı da makul.

Veterinere mutlaka gidin. Şimdilik probiyotik vereceğiz ama bu sırada da veterinere gitmeniz lazım. Zaten onlar gerekli antibiyotikleri verecektir. İkamet ettiğiniz şehir neresi ise ben de tanıdık, güvenilir bir veteriner önerebilirim.

Tedavide geç kalınırsa muhtemelen bugün yarın iştahı da kesilecektir. Vakit kaybetmeyelim.

Dışkılar kötü, enfeksiyon var. Entrobac probiyotik başlayalım, üç gün. Yine Karadeniz Pet'ten alabilirsiniz. Fiyatı da makul.

Veterinere mutlaka gidin. Şimdilik probiyotik vereceğiz ama bu sırada da veterinere gitmeniz lazım. Zaten onlar gerekli antibiyotikleri verecektir. İkamet ettiğiniz şehir neresi ise ben de tanıdık, güvenilir bir veteriner önerebilirim.

Tedavide geç kalınırsa muhtemelen bugün yarın iştahı da kesilecektir. Vakit kaybetmeyelim.
Ankarada yaşıyorum iyi bir uzman önerebilirseniz çok sevinirim gerçekten. O halde şimdilik sadece probiyotik mi vermeliyim b vitamini vs olmadan.

Ankarada yaşıyorum iyi bir uzman önerebilirseniz çok sevinirim gerçekten. O halde şimdilik sadece probiyotik mi vermeliyim b vitamini vs olmadan.
Probiyotik kullanmak önceliğiniz olmalı. O yüzden probiyotik gelir gelmez başlayın. Zaten şimdilik B vitamini vermişsiniz.

Ankara'da kuşlardan anlayan iyi bir veteriner biliyorum. Linkini aşağıya ekliyorum. Size yakınsa gidebilirsiniz.

Kuşun dışkısı kötü,iç parazit olma ihtimali var. Kanatlı kuş veterinerine muayene ettirin. Kuşun sanki kanadı kesik gibi yanlış görmediysem. Kabarması da normal değil.
Kaşıntı dış parazit sebebiyle de olabilir bunun için dış parazit ilacı damlatın. Herhangi bir veteriner kliniğinden sonu mec-mac ile biten ivermektin içerikli dış parazit ilacı çektirin enjektöre 5 ml bile yeter uzun süre. Arta kalanı buzdolabında saklarsınız.
Zimec,avromec olabilir.
Kuşun ense tüyünü aralayıp derisine gelecek şekilde 1 damla damlatın ve biraz ovalayın. 15 gün sonra tekrar 1 damla yapın. 3 gün banyo yapmamalı.
5-6 ay sonra yeniden tedbir amaçlı dış parazit ilacı damlatırsınız fakat bu sefer 1 kez 1 damla olacak. İlk kullanımda bir kez kullanınca tekrar dozu olarak 15 gün sonra yeniden yapılıyor,daha sonraki dış parazit damlası yapılacağı zamanlarda ise sadece 1 kez kullanılacak.

Geri