Karadeniz Pet

Kuşumun kalbi çok hızlı atıyor

• Konbuyu başlatan Minel GÜLER
  • Başlangıç tarihi
M

Minel GÜLER

Guest
Merhaba arkadaşlar,bu gün durup dururken kuşumun kalbi çok hızlı atmaya başladı gagasını sürekli açıp kapadı baştan susamış olabilir diye düşündüm henüz yeni aldığım için yerini bulamamıştır falan diye daha sonra küçük bir tasa su koydum aşağı inmek istemeyince tüneği indirdim orda tası buldu ağzına suyu 1 yudum bile almadı gibi bişey oldu susamamış demek ki peki neden olabilir odamda duruyor bir şeyden korkması da mümkün değil uzun süreli olduğu için korktum,neden böyle yaparlar bilgisi olan varmı

Kuşu yeni aldıysan heyecan ve korku olabilir.
Sıcaklardan olabilir.
Birkaç gün gözleyip devam ederse ona göre veterinere gösterebilirsin.

Kuşu alalı 1 hafta oldu,sakinleştirmek için parmağımı uzattığımda biniyor yabancılık çekmiyor inşallah düzelir şu an uyuyor ilerlerse hemen götüreceğim,teşekkür ederim

Benim kuşumu alalı 15 gün oldu kafese parmağımı getirince kafeste dört dönüyor. deliriyor adeta 5 aylık bu arada.

Yavru mu kuş? Fotoğraf var mı?
Kuş yeniyse ortama alışması için en az bir hafta daha lazım.

BudOYTRIEAA0XbJ.jpg

Kuşumuz bu :) Henüz tam olarak alışamadı yani eskiden ötmezdi,elime falan gelmezdi fakat artık bunları aştık yavaş yavaş alışıyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:52 -->-> Daha önceki mesaj 21:44 --

Benim kuşumu alalı 15 gün oldu kafese parmağımı getirince kafeste dört dönüyor. deliriyor adeta 5 aylık bu arada.

Dişi mi erkek mi

BudOYTRIEAA0XbJ.jpg

Kuşumuz bu :) Henüz tam olarak alışamadı yani eskiden ötmezdi,elime falan gelmezdi fakat artık bunları aştık yavaş yavaş alışıyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:52 -->-> Daha önceki mesaj 21:44 --

Dişi mi erkek mi
erkek olduğu söyleniyor.

Kuşunuz yeni olduğu için heyecanlanması özellikle sizin kafese yaklaştığınızı görünce kalbinin daha da hızlanması normal çekiniyor korkuyor. Bir süre rahat bırakın size ve ortama alışsın daha sonrasında biraz uzaktan yada yavaşça yaklaşıp biraz yakından yumuşak seslle konuşup onun sizi benimsemesini sağlayabilirsiniz.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:04 -->-> Daha önceki mesaj 11:03 --

Kuş erkek bu arada.

Kuşunuz yeni olduğu için heyecanlanması özellikle sizin kafese yaklaştığınızı görünce kalbinin daha da hızlanması normal çekiniyor korkuyor. Bir süre rahat bırakın size ve ortama alışsın daha sonrasında biraz uzaktan yada yavaşça yaklaşıp biraz yakından yumuşak seslle konuşup onun sizi benimsemesini sağlayabilirsiniz.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:04 -->-> Daha önceki mesaj 11:03 --

Kuş erkek bu arada.

Teşekkürler :)

Merhabalar bir sorum olacaktı kuzenimin kuşu 2 gundur bızde ilk başlarda elimi uzattığım zaman direk gelirdi bu gece yanı 1 saattir elimi uzatıyorum hıc bir tepki vermiyor elime gelmiyor ve sureklj kendini kaçıyor ne olmuş olabılır acaba yardım ederseniz sevınırım

Merhabalar bir sorum olacaktı kuzenimin kuşu 2 gundur bızde ilk başlarda elimi uzattığım zaman direk gelirdi bu gece yanı 1 saattir elimi uzatıyorum hıc bir tepki vermiyor elime gelmiyor ve sureklj kendini kaşıyor ne olmuş olabılır acaba yardım ederseniz sevınırım

Geri