Karadeniz Pet

Kuşumun kanadı eksik

caballero

Yeni Üye
Merhaba, kuşum bir kanadındaki uç tüylerini erken döktü sanırım. Alttan gelenler uzuyor ama dışkıda da renklenme olunca bir sormak istedim. Yem yemesinde , neşesinde bir problem yok. Sadece dışkı ve tüylerden kaynaklı uçuşunda biraz problem var.

Düzenli olarak probiyotik ve gervit-w multivitamin kullanıyordum. Bt Amin Forte b vitaminine de başladım bir hafta önce, tüyler düzelene kadar haftalık düzenli devam edeceğim. Bunun haricinde önereceğiniz bir şey var mıdır ? Bir de dışkıdaki renklenme başka bir problemin habercisi midir ?

Dışkıda enfeksiyon görüntüsü var. İdrar berrak olmalı. Kuşunuzda öğürme kusma veya başka belirti var mı? Kuş kaç gr? İştah durumu nedir ?
Takviyeleri hangi ölçü ve programda veriyorsunuz? İçme suyu olarak ne veriyorsunuz hazır kapalı su mu arıtma mı çeşme suyu mu?

Herhangi bir belirtisi yok. 1-2 gün iştahsızdı ama bugünlerde gayet iyi. 39 gram kendisi.
Takviyeleri forumdaki önerilere göre veriyoruz; ptesi mercimek tanesi kadar probiyotik, çarşamba gervit-w vs. Sadece bu hafta 2 kere b vitamini verdik tüyünden dolayı. Suyunu da kendi içtiğimiz kapalı sulardan dolduruyoruz.

Herhangi bir belirtisi yok. 1-2 gün iştahsızdı ama bugünlerde gayet iyi. 39 gram kendisi.
Takviyeleri forumdaki önerilere göre veriyoruz; ptesi mercimek tanesi kadar probiyotik, çarşamba gervit-w vs. Sadece bu hafta 2 kere b vitamini verdik tüyünden dolayı. Suyunu da kendi içtiğimiz kapalı sulardan dolduruyoruz.

Tüy döneminde de dışkı bozuk olabilir. Bu hafta 3 gün art arda her gün yenisini hazırlayarak Entrobac probiyotik veriniz sonra beyaz peçete üzerine yapılmış birikmiş güncel dışkılarına bakalım. 39 gram iyi. 35 in altına inmesin. Sebze veriliyor ise sebze sirkeli suda bekletilsin sonra iyice durulansın suyu süzülünce kuşa kararında verilsin. Haftada 1 kez sebze verilebilir. Çok sebze vermek ishale neden olabilir. Marul gibi şeyleri nadir verin. Meyveyi ise 10 günde 1 verebilirsiniz çok az.

Peki dışkıdan ziyade kanadının bu şekilde olması normal midir? Uzayacaktır diye düşünüyorum ama ilk defa böyle bir şey oldu, genelde alttan gelen uzadığında eskisi düşerdi

Peki dışkıdan ziyade kanadının bu şekilde olması normal midir? Uzayacaktır diye düşünüyorum ama ilk defa böyle bir şey oldu, genelde alttan gelen uzadığında eskisi düşerdi

Bazı kuşlarda dengesiz kanat tüyü dökümü olabiliyor. Biotin takviyesi vermenizi öneririm. Karadenizpette Biotin vitaz soliter ürünü var.
Hem Biotin ile hem BT amin Forte takviyesi ile düzelir diye düşünüyorum.

Bugün biotin verdik, kuşun hareketleri ve iştahı da iyiye gidiyor. Dışkısı düzeldi, kanat tüyü de uzuyor yavaş yavaş. Yükselemediği yerlere çıkabiliyor artık :)

Geri