Karadeniz Pet

Kuşun gözü kızarmış

Gözem Elma

Emektar Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Lutino dişimin gözü kızarmış gibi geldi. Yani göz çevresi. Göz kapağı falan. Ne yapmalıyım ?

Bir koku, parfüm, deodorant, temizlik malzemesi veya başka bir şeye alerjisi olmuş veya enfeksiyon kapmış olabilir

Bir koku, parfüm, deodorant, temizlik malzemesi veya başka bir şeye alerjisi olmuş veya enfeksiyon kapmış olabilir
Anladım teşekkürler. Kuşumun altında yavruları ve bir yumurtası vardı. Yavru çıkmak üzereyken ölmüş yani kabuğun yarısı açılmış yavruyu tam şekilde görüyorum hatta anne yardım etmiş kabuğu yemiş kemirmiş. Çıkması için hiç bir engel yokken ölmüş neden olabilir ?

Zamanında çıkamamış, anne yardım etmeye çalışırken zarar vermiş, hastalık vs. birçok sebep olabilir.

Zamanında çıkamamış, anne yardım etmeye çalışırken zarar vermiş, hastalık vs. birçok sebep olabilir.
Anladım. Çok üzücü bir durum oldu. Bugün çıkma günüydü yumurtanın içinden çıkmış neredeyse bir daha itseymiş kendini çıkarmış ama bilmiyorum. Üzgünüm Çok. Teşekkürler yinede.

Diğer yavrular sağlıklı olurlar inşallah. Ancak her ihtimali göz önünde bulundurmalısınız. Ölen yavruyu inceleyin hastalık ihtimaline karşı.

Geri