Karadeniz Pet

kuyruğunda hafif bir aşağı yukarı hareket oluyor nefes alırken de ses çıkarmıyor

Ali71

Yeni Üye
Arkadaşlar yaklaşık 1 hafta once 1 aylık yavru muhabbet kuşu aldım.yem yemesinde şu içmesinde sıkıntı yok bana da alıştı elimden korkmuyor fakat uyurken ya da elimdeyken kuyruğunda hafif bir aşağı yukarı hareket oluyor nefes alırken de ses çıkarmıyor Internetten araştırdığımda ise solunum sıkıntısı olabilir diyorlar.Lütfen yardımcı olur musunuz çok endişeliyim

hemen evham yapmayın kuş yeni ondan olur. solunumda ses yoksa hapşuruyomuş gibi yapıp ceresinden sıvı gelmiyosa sorun yok. siz yinede kuşun ye yeni dışkılarının fotosunu taın

Ceresinden sıvı gelmiyor hapşırık da yok çok şükür şuan uyuyor rahatsız etmez istemiyorum dışkısı hafif ishal gibi fakatsabah normaldi

hemen evham yapmayın kuş yeni ondan olur. solunumda ses yoksa hapşuruyomuş gibi yapıp ceresinden sıvı gelmiyosa sorun yok. siz yinede kuşun ye yeni dışkılarının fotosunu taın
Ceresinden sıvı gelmiyor hapşırık da yok çok şükür şuan uyuyor rahatsız etmez istemiyorum dışkısı hafif ishal gibi fakatsabah normaldi

ortam değişikliği kuşlar için başlı başına stres kaynağı o yüzden yani stresten ishalde olabilir kuyruğu da hareket edebilir. siz takip edin kuşu sonra bir sorun olduğunu düşündürecek bişey olursa netten araştırın gerçekten hastalık mı değil mi diye. o zaman görürsünüz zaten sorun olmadığını. yeni kuş besleyenler kuşa zarar gelmesin diye aşırı titriyor üzerine :)

ortam değişikliği kuşlar için başlı başına stres kaynağı o yüzden yani stresten ishalde olabilir kuyruğu da hareket edebilir. siz takip edin kuşu sonra bir sorun olduğunu düşündürecek bişey olursa netten araştırın gerçekten hastalık mı değil mi diye. o zaman görürsünüz zaten sorun olmadığını. yeni kuş besleyenler kuşa zarar gelmesin diye aşırı titriyor üzerine :)
Evimizin maskotu oldu artık :).Yardımlarınız için teşekkür ederim.Kuşu takip edeceğim bir hafta boyunca ceresine bakacağım sıvı var mi diye umarım bir şeyi yoktur tekrardan teşekkür ederim

rica ederim ne demek. sorun olursa yazarsınız tekrar

rica ederim ne demek. sorun olursa yazarsınız tekrar
HAtice hanım Dişi kuşum var yaklaşık 6 aylık 2 aylıkken aldım kuş bana alışık eve alışık hatta baya samimiyiz ama arkadaştaki sıkıntı benim kuşta da var ,, hani tıksırma yok -akıntı yok - hırıltı yok - dışkısı da normal uzun süredir takip ediyorum genellikle hatta sürekli kuyruk aşşağı yukarı sallanıyor

HAtice hanım Dişi kuşum var yaklaşık 6 aylık 2 aylıkken aldım kuş bana alışık eve alışık hatta baya samimiyiz ama arkadaştaki sıkıntı benim kuşta da var ,, hani tıksırma yok -akıntı yok - hırıltı yok - dışkısı da normal uzun süredir takip ediyorum genellikle hatta sürekli kuyruk aşşağı yukarı sallanıyor
Söylediğiniz belirtiler yoksa sorun yok gibime geliyor. Dışkı ve kuşun foto veya kuyruk sallerken videosunu ekleyebilirsiniz. Sorun varsada ben ilaç oneremem daha bilgili arkadaşlar ilaç onerebilir

Geri