Karadeniz Pet

Lütfen cevap verin!!

Arkadaşlar öncelikle herkese selam. Benim iki muhabbet kuşum vardı biri kızışmış erkek 1 yaşında cinsi yerli yeşil diğeri ise yine yerli mavi dişi henüz kızgınlaşmaya başlamıştı. Ama yuvalıkta öldü. Zaten öksürüyordu. Sanırım boğularak öldü. Ama her neyse o ölünce erkek kuşum yalnız kaldı ve hep ötmeye başladı bizde yeni bir eş seçsin diye 1 hafta sonra tanıdığımız bir pet shopa götürdük. bir gece orada kaldı ve eşiyle beraber eve getirdik ama eşi bazen onu yanında istemiyor dövmüyor ama ses çıkararak korkutuyor hiç inadı kırılmadı daha yavru gibi siz deyin 5 ben diyeyim 6 aylık kızgınlaşmamış. sarı yeşil renkli ısırmayan yalnız biraz elden korkan bir kuş. Havuç veriyorum çok azda olsa bizim erkeğin kuru yüzünden öpüştüklerini gördüm. kafesimi sorarsanız salma kafes bir adam görmüştüm oda benim gibi biraz acemi bir üreticiydi. Bana alışsınlar diye aynı kafeste tek bir tünekte 10-20 gün kadar kalsınlar demişti. Sanırım biraz haklı gibi kuşlar artık pek kızmıyorlar ama yine de biraz var sizce bu doğru bir şey mi? ve ayrıca daha ne yapabilirim?