Karadeniz Pet

Lütfen yardım edin kızım Bahar'ım niye öldü

Ayşe32

Paylaşımcı Üye
15 yıldır muhabbet kuşu besliyorum. hiç böyle bir şey yaşamadım. kızım Bahar'ım ortada hiç bir şey yokken hem burnundan hem ağzından kanlar gelerek beş dk içinde elimde biraz önce öldü. çok üzgünüm sebebi ne bilmiyorum. gecenin bu vakti veterinere 5dk da yetişmem mümkün değildi. neden ne oldu da aniden kızım öldü yardım edin ne olur bilen varsa yaşayan varsa bu durumu sağlıklı idi dışkıda yem yemede sorun yoktu. şoktayım anlamıyorum.

Eğer Bahar 15 yıldır sizde ise malesef vadesi dolmuş da olabilir. Ne yazık ki ortalama ömürleri 12-15 yıl. Insanın böyle sadık dostlarını kaybetmesi acı geçmiş olsun.

Başınız sağolsun. Yaşının ilerlemiş olması vadesinin geldiğini gösterse de ağzından burnundan kan gelmesi iç organlarla ilgili bir sorun olduğuna işaret edebilir.

kız 1.5 yaşındaydı. yaşlı değildi. ben 15 yıldır muhabbet kuşu baktığımı yazmıştım sadece ölen kuşlarım oldu ama böyle olmamıştı. bilen birileri varmı diye konu açtım sadece. Bahar benim kızımdı evlat olsa o kadar olurdu. levent acar dalga geçmiş ama dalga geçilecek bir mevzu değil. insanlar ölüyor evet bende farkındayım. ama konu insanlar değildi. ve burasıda insanlar bilgi forumu değil yanlış bilmiyorsam. aynı anda ağzından ve burundan kan gelerek 5dk içinde gecenin bir vakti elimde kızımı kaybettim. suç kimde onu bilmek istedim. hatam kusurum varmı bilmek istedim. benimle dalga geçilmesini değil.

kız 1.5 yaşındaydı. yaşlı değildi. ben 15 yıldır muhabbet kuşu baktığımı yazmıştım sadece ölen kuşlarım oldu ama böyle olmamıştı. bilen birileri varmı diye konu açtım sadece. Bahar benim kızımdı evlat olsa o kadar olurdu. levent acar dalga geçmiş ama dalga geçilecek bir mevzu değil. insanlar ölüyor evet bende farkındayım. ama konu insanlar değildi. ve burasıda insanlar bilgi forumu değil yanlış bilmiyorsam. aynı anda ağzından ve burundan kan gelerek 5dk içinde gecenin bir vakti elimde kızımı kaybettim. suç kimde onu bilmek istedim. hatam kusurum varmı bilmek istedim. benimle dalga geçilmesini değil.

Hanımefendi yanlış anlamışsiniz. O yorumu yapan levent bey. Ki ne levent bey ne uğur bey burda insanlarla dalga geçecek insanlar değiller. Siz 15 yıldır bakıyorum deyince otomatik olarak ben de kuşun 15 yıldır sizinle olduğunu düşündüm. Uğur bey de gayet makul şekilde cevaplamiş sorunuzu. Bunda bu şekilde tepki verilecek bir şey yok.

Öncelikle geçmiş olsun. Yaşadığınız olay çok üzücü. Sorunuzun cevabına gelince; neden öldüğünün en doğru cevabını otopsi ile alabilirsiniz. Ve de Levent Acar beyin dediği gibi soğuk ortamda bekletmeniz gerekir otopsisi yapılana kadar. Çünkü kuşlarda bozulma çok hızlı olduğu için otopsiden sonuç alınamayabilir.

Hanımefendi ama ağzından burnundan kan gelip 5 dk öldüğünü yazınca insanların nasıl bir teşhis koyup yorum yapmasını bekliyorusunuz,insanlarında hayvanlarında ölümleri ancak otopside belli olur @Levent ACAR size merakınızı giderme için otopsi olabileceğini yazmış,üzülmüşsünüz anlıyorum fakat bunun karşılığı burda size yol gösteren kişilere çemkirmek olmamalı burdaki insanlarıda kırmayalımki kimseye cevap vermeye zorunda olmayan arkadaşlarda vaktini ayırıp yazdıkları için pişman olmasınlar. sizin dediğiniz gibi sadece yazı yazarak birşeyler yapılsa insanlar doktora gitmez mail atar cevap alırlar.

Aynen bende diğer arkadaşlargibi Levent Bey in dalga geçtigini düşünmüyorum. Tamamen yol gösterici bir yorum yapmış. Kuşunuza üzüldüm belli ki iç organlarından kaynaklı bir hastalık geçirmiş ve önceden fark edilmemiş. Başınız sağolsun yapacak birşey yok

yanlış anladığım için kusura bakmayın. Levent Acar dan özür dilerim. ben çemkirmedim sadece çok üzüldüm Levent Acarın yazdığı şey buzdolabı ve otopsi konusunda bilgim yoktu haliyle yanlış anladım ama aynı zamanda öğrenmiş de oldum. dediğim gibi evlat olsa o kadar sevilir. benim için fobi den ibaret değil kuşlar. bu forumda hem bireysel bakıcılar hem veterinerler hemde kuş satışı yapan üretimci arkadaşlar var bildiğim kadarıyla. insan olarak da belli başlı hastalıkları doktora gitmeden de az çok bilebiliyoruz deneyimlerimizden vs ona dayanarak ve bu forumdaki tecrübeli arkadaşların belki başından böyle bir şey geçmiştir diye konu açmıştım. farklı bir niyetim de yoktu. hatam varsa bir bakıcı olarak bileyim istedim. yardımlarınız için teşekkür ederim. iyi forumlar..