Karadeniz Pet

Kuşum çok durgun ve ishal

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

MavisÇ

Yeni Üye
Kusum 4-5 yaslarında erkek. Bugünlerde çok durgun sürekli uyku modunda. Biraz uçsa hemen dinleniyor. En sevdiği topuyla bile biraz oynayıp basında durup uyuyor. (ki topunu gördü mü yerinde duramaz oradan oraya koşardı) Durduğu yerde gözler kapanıyor sallanıyor vücudu sanki. dışkısı normal biraz sulu gibi. Yemini yiyor. Çok tedirgin oldum. Normalde kafese parmağımızı soktuğumuzda ısırmaya çalışır en azından bir tepki verirdi şimdi kafese yavasca vuruyorum hiç tepki vermiyor gözleri kapalı duruyor arada kanatlarınıda açıyor öyle çok uçmuyor kısa kısa yerlere uçuyor. :(

Kusum 4-5 yaslarında erkek. Bugünlerde çok durgun sürekli uyku modunda. Biraz uçsa hemen dinleniyor. En sevdiği topuyla bile biraz oynayıp basında durup uyuyor. (ki topunu gördü mü yerinde duramaz oradan oraya koşardı) Durduğu yerde gözler kapanıyor sallanıyor vücudu sanki. dışkısı normal biraz sulu gibi. Yemini yiyor. Çok tedirgin oldum. Normalde kafese parmağımızı soktuğumuzda ısırmaya çalışır en azından bir tepki verirdi şimdi kafese yavasca vuruyorum hiç tepki vermiyor gözleri kapalı duruyor arada kanatlarınıda açıyor öyle çok uçmuyor kısa kısa yerlere uçuyor. :(
Tüy kabartma yada başka herhangi bir sorun mevcutmu. Dışkısını tabana kağıt havlu sererek paylaşır mısınız. Kuşunuzun resminide atmanız daha faydalı olacaktır.

Tüy kabartma yada başka herhangi bir sorun mevcutmu. Dışkısını tabana kağıt havlu sererek paylaşır mısınız. Kuşunuzun resminide atmanız daha faydalı olacaktır.
evet tüy kabartıyor kanatlarını silkelerken dengesini kaybedip düşcek gibi oluyor. Saatlerdir omuzumda kucağımda uyuyor böyle durması imkansız normalde ama o kadar durgun. Kalp atışları bazen çok hızlanıyor nefes nefese kalmış gibi oluyor. biraz su içirdim yem yemedi. Poposunda kızarıklık var gibi ama çekemedim.

AA812AD6-0860-43EA-89BB-07637C16177B.jpeg

uyuyor sürekli tüneğe bile çıkmadan aşağıda uyuyor

uyuyor sürekli tüneğe bile çıkmadan aşağıda uyuyor
Ben dışkıda herhangi bir sorun göremedim . Vitamin kullanıyomusumuz yada düzenli olarak meyve sebze veriyomusunuz.
Size tek dıyebilecegim vitamin takviyesi yapmanızda fayda olacaktır.
dışkıda herhangi anormallik göremediğim için nedeni konusunda pek yardımcı olamıyorum. İşallah diğer arkadaşlarda yardımcı olacaktır.

Ben dışkıda herhangi bir sorun göremedim . Vitamin kullanıyomusumuz yada düzenli olarak meyve sebze veriyomusunuz.
Size tek dıyebilecegim vitamin takviyesi yapmanızda fayda olacaktır.
dışkıda herhangi anormallik göremediğim için nedeni konusunda pek yardımcı olamıyorum. İşallah diğer arkadaşlarda yardımcı olacaktır.
vitamin kullanmıyorum yasaklar kalkınca alacağım valla hayvana nazar mi değdi ne oldu anlayamadım bende her yere girip çıkan kuş gitti sürekli uyuyan kuş geldi. Bir iki kez kafeste tüneğe çıkayım derken ayağı takıldı düştü ama bununla alakalı değildir. Bakteriyel enfeksiyon geldi aklıma. Bugün marul vermiştim bir parça. Geçenlerde bir iki kez yediğim dondurmadan yedi ama kuşları bilirsiniz az çok ne kadar yiyebilceğini omzuma konunca tattırıp çektim.

Şuan uyuyor ve uyurken burnundan pıt pıt ses geliyor sürekli. Bide aniden kanat çırpıp kalkıyor.

Kusum ölüyo 😢😢😢 kanatlarını hareket ettiremiyor yüremiyor

kuşum çok kötü bir halde nefes alıp verirken zorlanıyor ve yuruyup uçamıyor felç sanırım :(

kuşum çok kötü bir halde nefes alıp verirken zorlanıyor ve yuruyup uçamıyor felç sanırım :(
Elinize alip hareket ettirmeye calisin kus sesi açabilirsin tepki almak icin sinirlendirmeyi bile dene bence çok yorulmadıysa normal değil öyle olması bence veterinere gidin açık bulursanız

Elinize alip hareket ettirmeye calisin kus sesi açabilirsin tepki almak icin sinirlendirmeyi bile dene bence çok yorulmadıysa normal değil öyle olması bence veterinere gidin açık bulursanız
kusum felç oldu malesef yururken sendeliyor düşüyor ve sürekli burnundan tıkanma sesi geliyor nefes alıp verirken ne yapacağım bilmiyorum saatte erken veteriner için

kusum felç oldu malesef yururken sendeliyor düşüyor ve sürekli burnundan tıkanma sesi geliyor nefes alıp verirken ne yapacağım bilmiyorum saatte erken veteriner için
O yuzden hareket etmesini saglayin ayakkarını oynatin siz kendiniz kurtulur umarım 🥺🥺🥺

En yakin veterineri arayin cogu cep no koyar zaten bence acil diye acarlar ya üzüldüm bende size 😔

su nasık verebilirim
En yakin veterineri arayin cogu cep no koyar zaten bence acil diye acarlar ya üzüldüm bende size 😔
geceden beri ağlıyorum nefes alıp vermeye calısıyor o kadar kötü ki göznn önnde acı çekmesi daha dün uçuyordu güzel kusum şimdi yururken dusuyor nasıl yer içer bu hayvan

su nasık verebilirim

geceden beri ağlıyorum nefes alıp vermeye calısıyor o kadar kötü ki göznn önnde acı çekmesi daha dün uçuyordu güzel kusum şimdi yururken dusuyor nasıl yer içer bu hayvan
Bilmiyorum ama insallah düzelcek icini ferah tut bir veterineri ara git hemen bence kıyamam ya 🥺🥺

neredeyse 3 yıl olucak benimleydi :( Allahım inşallah düzelir 😢

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri