Karadeniz Pet

Merhaba biz geldik :)

uniquewish07

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba ben Mustafa ve araniza yeni katıldım. Istanbul beykoza yaşıyorum yaşım 32. Yaklaşık 1 hafta önce bir muhabbet kuşu aldım. Aldığım kişi albino cinsi olduğunu söyledi bileziği mevcut mart 2019 doğumlu dedi ve erkek olduğunu söyledi pek bilgim yok bu konu da sizce dediği doğru mudur ? Ve henüz bir isim koyamadim isim önerilerinize ihtiyacım var. Mutlu günler diliyorum.

Ekli dosyalar

• 20190429_233533.jpg
    20190429_233533.jpg
    2.2 MB · Görüntüleme: 58
Aramıza hoş geldin Mustafa. Bence albino değil. Çünkü albino olan kuşların gözleri kırmızı olur. Ceresi telefonunun ışığından parlamadıysa erkek kuş değil, dişi kuş. Çünkü ceresi beyaz. İsmine gelince bence bulut yada köpük olabilir. Size de mutlu günler.

Aramıza hoş geldin Mustafa. Bence albino değil. Çünkü albino olan kuşların gözleri kırmızı olur. Ceresi telefonunun ışığından parlamadıysa erkek kuş değil, dişi kuş. Çünkü ceresi beyaz. İsmine gelince bence bulut yada köpük olabilir. Size de mutlu günler.
Aslında gözleri kırmızı lakin kameradan dolayı öyle görünüyor. Burnu da sanırım kameradan dolayı beyaz görünüyor fakat ışıkta baktığım da açık mavimsi bir renk gibi görünüyor.

37062
bu resime göre anlayabilirsiniz. Kırmız ise albinodur evet.

Maşallah yeni kuşunuza. Dediğiniz gibi gözleri kırmızı olduğundan kuş albino.
Cinsiyetine gelirsek bu fotoğrafa göre dişi ama flaşhtan ve gece yetersiz ışık olduğundan dolayı yanılma oranı yüksek. Siz gündüz ışığı kendi arkanıza alarak ceresinin(burnunun) birkaç net fotoğrafını çekerseniz daha iyi yardımcı olabiliriz.

Albino veya df, bu cins kuşlar için beklemelisiniz, bende aldığımda erkek demişlerdi. Cinsiyeti ancak 6-7 aylık iken netleşti, 3 aylıkken ceresi aynı bu renkti şimdi 7-8 aylık ve ceresi kahverengiye döndü. Umarım yardımcı olmuşumdur.