Karadeniz Pet

Monk Papağanı

Merhaba dun aldigim papaganim biraz urkekti ama bugun konustukca bana cevap verir gibi birseyler demeye basladi ayrica kendine elime kafese soktugumda sevdirmeye basladi elimden ceviz ve elma verdim yedi sizde dogru yoldamiyiz ayrica tuyleri ile cok oynuyor kasintisi mi var bilgi verirseniz sevinirim ayrica kalamar tasi aldim yararli olur mu yarin da salincak ile bir kac oyuncak alicam yoeum bekliyorum tesekkurler

Ekli dosyalar

• 1533586592127231349090.jpg
    1533586592127231349090.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 115
Merhaba dun aldigim papaganim biraz urkekti ama bugun konustukca bana cevap verir gibi birseyler demeye basladi ayrica kendine elime kafese soktugumda sevdirmeye basladi elimden ceviz ve elma verdim yedi sizde dogru yoldamiyiz ayrica tuyleri ile cok oynuyor kasintisi mi var bilgi verirseniz sevinirim ayrica kalamar tasi aldim yararli olur mu yarin da salincak ile bir kac oyuncak alicam yoeum bekliyorum tesekkurler
Hocam nerede aldınız bide kaça aldınız?

750 tl kafes falan 850 tl ye geldi eminonu kadikoy dolastim ama icime sinmedi orada ki kuslar en sonunda benim mahallemde olan kendi uretim yapan kuscu bir abimizden aldim ama aklimda sultan vardi hatta aldigim yerde ilk gordum arastirdim 1 hafta cok yer dolastim ama benim kismetimmis donup dolasip bunu aldim insallah uzun omurler geciririm saglikli mutlu
2017 son kusu bilezikli ama akilli bagirip cagirmasi yok kendini sevdirmeye basladi anlik elimi isirir gibi yaptigi zaman kafesten cekiyorum elimi kendi haline birakiyorum ama odadan ciktigim zaman bagirmaya basliyor beni ister gibi

Kasim aralik gibi dedi dogumu 9-10 aylik bilezik 2017

Yukarida Yazdigim tüy olayi icin yardimci olabilecek var mi ? Hep tuyleri ile ugrasiyor sebebi nedir

papağanlar sık sık tüylerini didikler oynar.
Burada önemli olan bit,pire vs var mı?

merhaba kafama takılan birşey var monk papağanımı aldım ama kanat kesilmiş sizce neden yapılmış hastalık yaşamış olabilir mi yoksa tamamen alışması için mi yapılmış uzaması tahmini ne kadar sürer ve doğru kesilmiş acaba

az once telefon ile bırkac klinik aradım ozellıkle istanbul kuş petklinil ile gorustum bana uçlarından kesilmiş ise uzamasını beklemeyin tüy köklerinde ki kapsüllerden kanatları alıp işlem yapmamız lazım 4-5 ay içinde öyle uzar dediler sizce doğrumudur?

gözünüzle kontrol edin, tüylerinde yaşayan hareket eden ufak canlılar var mı?
bir de geceleri kafesinde kakaları hep bir yere mi yapıyor?

gözünüzle kontrol edin, tüylerinde yaşayan hareket eden ufak canlılar var mı?
bir de geceleri kafesinde kakaları hep bir yere mi yapıyor?
Ben kanat olayini merak ettim bana kapsullerden cekilmesi lazim dediler kesile yerden uzamazmis yoksa

Öncelikle papağanı bilmem ama güvercinler üzerinden yorum yapayım. Çekilse de kesilde tüy çıkar ve uzar. İkisi de vahşilik ve vicdansızlık. Tütler yeni mi çekilmiş kanatlarına açıp baktığınız da yeni tüyler hiç görünmüyor mu?

Mrb ben petşoptan mavi renk Bir yaşında diye monk papağan aldım eve getirdim baya evcil de elimize kolumuza geliyor iki gün oldu konuşmaya emaresi yok bileziğine bakayım dedim 16 yazıyor başka numaralarda var acaba 2016 kuşumu 2 yaşinda olsa konuşturamazmıyız illaki 1 yaşından küçükmü olmalı acaba varmı tecrübesi bilegisi olan

büyük olasılık 2016 doğumlu.
Kafesin yanında onunla konuşun. Babacık gibi sonu cık ile biten kelimeleri sürekli tekrarlayın.

Mrb ben petşoptan mavi renk Bir yaşında diye monk papağan aldım eve getirdim baya evcil de elimize kolumuza geliyor iki gün oldu konuşmaya emaresi yok bileziğine bakayım dedim 16 yazıyor başka numaralarda var acaba 2016 kuşumu 2 yaşinda olsa konuşturamazmıyız illaki 1 yaşından küçükmü olmalı acaba varmı tecrübesi bilegisi olan
Papağanlar uzun ömürlü oldukları için olgunlaşma evreli de uzun sürüyor. 1 yaşında ki papağan zaten bildiğiniz yavru gibi. 2 yaş çok fazla değil. İlgi ve alakanızla ilgili bir durum. Konuşur yani.

Geri