Karadeniz Pet

Mubişlerle yolculuk

Cansunur ÖZEN

Paylaşımcı Üye
Arkadaşlar merhaba 1 saat sonra istanbuldan Sakarya ya bi yolculuk yapacağım 2 saat sürüyor yol trafik varsa 3 4 saat oluyor tabi. Mubiş yolda korkar mı onu götüreyim mi yoksa bi tanıdığa mı emanet edeyim karar veremedim bıraksam çok özlicem yanıma alsam arabada korkar diye endişeleniyorum

Akraba Bakımından Anlamayabilir + Hayvan Hırçınlaşıp Sizden Uzaklaşabilir.İşin Pisliği Vssizde Var.Ben 12 Saatlık Yolda Otobüsün Bagajına Koydum 12. Saatin Sonunda KUşum Biraz Sersemlemişti Fakat Bir Sorun Olmamişti.Tavsiyem Alın Yanınıza Araçta Ceyranda KAlamsıN DikkaT Edin.

Akraba Bakımından Anlamayabilir + Hayvan Hırçınlaşıp Sizden Uzaklaşabilir.İşin Pisliği Vssizde Var.Ben 12 Saatlık Yolda Otobüsün Bagajına Koydum 12. Saatin Sonunda KUşum Biraz Sersemlemişti Fakat Bir Sorun Olmamişti.Tavsiyem Alın Yanınıza Araçta Ceyranda KAlamsıN DikkaT Edin.
O zaman en iyisi yanıma alayım . Bırakacağım insan güvenilir daha önceden muhabbet kuşu bakmış biri ama yine de kimse benim kadar iyi anlayamaz mubişimi. Cevabınız için Teşekkür ederim bu arada :)

Güneş ışığının doğrudan gelmeyeceği, klimanın da rüzgarının da çarpmayacağı bir yere koyarsanız sıkıntı olmaz. Ben genellikle yanımda taşıyorum. Kışın koltuğun üstünde, yazın alt tarafta, yani klima rüzgarından etkilenmeyeceği yere koyuyorum, genellikle yolculuklarım 6-10 saat civarı, hiçbir sıkıntı yaşamadım. Klima yoksa ve camları açıp gidecekseniz sorun olma ihtimali yüksek.

Güneş ışığının doğrudan gelmeyeceği, klimanın da rüzgarının da çarpmayacağı bir yere koyarsanız sıkıntı olmaz. Ben genellikle yanımda taşıyorum. Kışın koltuğun üstünde, yazın alt tarafta, yani klima rüzgarından etkilenmeyeceği yere koyuyorum, genellikle yolculuklarım 6-10 saat civarı, hiçbir sıkıntı yaşamadım. Klima yoksa ve camları açıp gidecekseniz sorun olma ihtimali yüksek.
Camlar açık olacak muhtemelen ama küçük kardeşimle ikisi Arkada bagajda gelecekler. Teşekkür ederim cevaplarınız için :)

Ben taşıma kafesine koyup 3 saatlik yolda götürdüm hiçbir sorun olmadı. Klima açılırsa da üstüne tshirt gibi bir şeyinle ört ama kafesi kucagında tut. Sallanmasın korkmasın hayvancagız.

Taşıma kafesi nasıl bir şey
Petshoplarda muhabbet kuşu taşıma kafesi derseniz veriyorlar. Kücücük hayvanın sallanmayacagı oradan oraya carpanayacagı bi kafes. Yalnız kafesi birinin kucağında tutması lazım. Ve dediğim gibi klimadan korumak icin üstünü bir şeyle örtmelisin. Ama hava alacak bi yerde bırak klima veya pencerenin vurmadığı tarafı acık kalsın.

Camlar açık olacakmış, hava çok sıcak, üstünü örterseniz hayvana eziyet olur, örtmezseniz rüzgara maruz kalır. Bence bu şartlar altında götürmeyin. Riske atmaya değmez

İki cam açık olursa cereyan olur ve tabiki üstünü örtmeniz gerekir. Ancak hava alabileceği bir yer bırakırsanız camların vurmadığı bir kısım olabilir..o sekilde hasta olmaz. İlla götürmeniz gerekiyosa böyle yapın. Ama benım tavsiyem klima acıp arka koltuğa klimanın vurmadığı kısma oturup üstünüde ne olur ne olmaz diye gene ön ve üst kısmını örtmek. Size bakan tarafını acık bırakın ki sizi görsün sakinleşsin

İki cam açık olursa cereyan olur ve tabiki üstünü örtmeniz gerekir. Ancak hava alabileceği bir yer bırakırsanız camların vurmadığı bir kısım olabilir..o sekilde hasta olmaz. İlla götürmeniz gerekiyosa böyle yapın. Ama benım tavsiyem klima acıp arka koltuğa klimanın vurmadığı kısma oturup üstünüde ne olur ne olmaz diye gene ön ve üst kısmını örtmek. Size bakan tarafını acık bırakın ki sizi görsün sakinleşsin
Teşekkür ederim sağ olun

IMG_2534.JPG
IMG_2536.JPG
Evet abiler ablalar biz yola çıktık gayet mesuduz . Gördüğünüz gibi bana yolda bile kafasını kaşıttırıyor

ben ankaradan antalya ya oradan da izmmir e götürdüm ikisinide ve gayet mutlulardı klimadan ve ceyrandan sakındığınız sürece sıkıntı çıkmıyor :D