Karadeniz Pet

Muhabbet kuşlarımı ne zaman birleştirmeliyim?

Bergee

Meraklı Üye
Evde iki kuşum var birini bu forumdan sahiplendim henüz yeni ve erkek. Bende daha önce bulunan kuşum vardı o da dişi. Şimdi gelelim konumuza;

Dişi kuşum; 8 aylık, İngiliz ırkı bir muhabbet kuşu.
SAVE_20210416_194428.jpg

Erkek kuşum ise; henüz 3 aylık, yerli bir muhabbet kuşu.
Screenshot_2021-03-28-17-37-37-776_com.miui.gallery.jpg

Ben kızıma bir eş aldım yavru iken almak istedim çünkü dişi kuşum bana çok alıştı yani dişi olduğunu da bu forumdan öğrendim 😂 Pati bile veriyor hiç dişi gibi değil hal ve hareketleri her neyse, erkek kuşumuda elime alıştırıp biraz bana alıştırıp o şekilde dişi kuşum ile birleştirmek istiyorum. İkisininde beni sevmesini istiyorum kısacası birleştirdiğim de erkek kuşumunda benden uzaklaşmasını istemem dişi kuşumunda böyle bir şey mümkün olabilir mi? Ve birleştirdiğimde birbirlerini sevmezler ise ne yapmam gerekir? Tüm bu detayları öğrenmek istiyorum.

Erkek küçük gibi birleştirin gözlemleyin kavga edip etmediklerini ufak didismeler olabilir kafesten bir süre çıkarmayın
Hocam hemen birleştirmeyi düşünmüyorum ama. Erkek kuşumu kendime aşık edene kadar en azından 😂 Şuan dişi kuşum işten her eve geldiğinde sesimi duyar duymaz kafeste çıldırıyor erkek kuşumuda öyle yaptıktan sonra ikisini birleştirmeyi düşünüyorum açıkçası yani bu ne kadar zaman alır ve ikisinin ırkının farklı olması yavrularda sıkıntı yaratır mı?

Birleştirdiğin zaman ama ilgi birbirlerine geçecek başa döneceksin bunu da düşün :)
Ama yan komşumuzda da iki kuş var ikiside eş fakat, erkek kuş evdekilere hala deli gibi ilgili hatta eşi yuvada kafes kapısını açık görsün eşini falan bırakıp direkt olarak çıkıp oyun oynamaya geliyor sahibiyle vs. böyle bir durumda gördüm 😂

Geri