Karadeniz Pet

Muhabbet kuşlarım ne zaman yavru yapar

Zomzom585

Yeni Üye
Yaklaşık 8 aydır beraberler birbirlerini kaşıyorlar beraber yuvaya girip çıkıyolar öpüşüyorlar ama çiftleşme yaşandığına denk gelmedim dişi kuşun ceresi belirgin şekilde kahverengi oldu haftada 1 2 kez yumurta maması veriyorum güzelce yiyorlar ama halen yavru alamadım sizce sorun nedir

20200406-094429

20200406-094358

15861556286634238907818488778073

Kuşların yuvalığa girmeye başlamış ,yakında yaparlar ama bu arada kafeslerine çok müdahale etme.

Kuşların yuvalığa girmeye başlamış ,yakında yaparlar ama bu arada kafeslerine çok müdahale etme.
Yuvalığa girme durumları aylardır devam eden bir durum erkeğin ayak attığını falan görmedim dişiye kur yapıyor ama dişi bazen öpüşüyor bazen gagalıyor dişi biraz daha baskın bir karakter

Yok sadece normal yandan açılıyor
Kardeşim normalde yuvaya paralel tek tahta tünek önerilir ama senin yuva girişin alçak olduğu için bu durum pek geçerli olmuyor.Bence yuvanın ağzına dik uzanan tahta tünek kullan.Böylelikle erkek dişiye baskı kurabilir.Oyuncakları da kafesten almalısın.

Kardeşim normalde yuvaya paralel tek tahta tünek önerilir ama senin yuva girişin alçak olduğu için bu durum pek geçerli olmuyor.Bence yuvanın ağzına dik uzanan tahta tünek kullan.Böylelikle erkek dişiye baskı kurabilir.Oyuncakları da kafesten almalısın.
Teşekkür ederim oyuncakları hemen çıkarıyorum tüneği de düzeltiyorum

Teşekkür ederim oyuncakları hemen çıkarıyorum tüneği de düzeltiyorum
Çözüm olur diye bir şey yok ama kuşlar yuvayla ilgilenmeyince ben kafes düzenini değiştiriyorum.Kuşa göre değişiklik gösterebiliyor .İsterseniz deneyebilirsiniz.

Çözüm olur diye bir şey yok ama kuşlar yuvayla ilgilenmeyince ben kafes düzenini değiştiriyorum.Kuşa göre değişiklik gösterebiliyor .İsterseniz deneyebilirsiniz.
Bende değiştirdim dişide yumurta var sanırım ama yinede yemlikte oturuyor yuvaya girmiyor bence hazır hissetmiyordur

Geri