Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu cinsiyet, ırk ve yaş tahmini - sorularınızı buraya yazabilirsiniz.

Merhabalar, cinsiyeti ceresinden belli olmayan bir muhabbet kuşumuz var. Yaklaşık 6 aylık. Arada sırada elime çıkıp kalça kısmındaki tüyleri kabartıp bir ileri bir geri gidiyor ve kısık sesle ötüyor. Nadiren parmağıma kur yapıyor, kafa sallıyor. Dişi mi erkek mi. Muhabbet kuşlarından anlayan biri söyleyebilirse ona göre eş alacağız
Dişi.

5DC2CF65-E85B-47FE-B5B2-88286219D105.jpeg

bir çok kişi erkek dedi ancak bazen ceresi özellikle de akşamları beyaza dönmekte.

Ceresi koyu maviye dönüştü. Teşekkürler profesyonel tercihiniz için.
Attıgınız resimde dişi gibi duruyor o resimdeki kuşa erkek demek çok zor. Resim üzerinden yorum yapıldıgı için (birebir yakından görülmediği için) yanılmalar olabilir. Resmi çektiğiniz ortam ve ışığında etkisi olabiliyor. Daha net şekilde normal bir ışık ortamında (ne beyaz ışıkta nede karanlık ortamda) çekin resmini atın , dilerseniz burda yardımcı olmaya calısalım.

Merhaba yeni aldım kuşumu bende cinsiyeti nedir bilgi verebilecek var mı ?
IMG-20210503-WA0014.jpg
IMG-20210503-WA0013.jpg
IMG-20210503-WA0011.jpg

Yalnız hareketliliğe göre olmuyor, benim dişi kuşumda aşırı hareketli.
Ben genelleme konustıum sizin kuşun maşallahı var zaten:) gözlemle arkadasın a anlayabilecegini düşünüyorum cunku kuş erkek yuksek olasılıkla:) bende bi cremio vardı bi ara cinsiyeti dişi demeye yürek isterdi:) Ama kuş dişiydi. Burdan resimler üzerinden yola cıkıldıgı için yanılma olabiliyor ama yuzde 99 erkek diye düşünüyorum :)

Ben genelleme konustıum sizin kuşun maşallahı var zaten:) gözlemle arkadasın a anlayabilecegini düşünüyorum cunku kuş erkek yuksek olasılıkla:) bende bi cremio vardı bi ara cinsiyeti dişi demeye yürek isterdi:) Ama kuş dişiydi. Burdan resimler üzerinden yola cıkıldıgı için yanılma olabiliyor ama yuzde 99 erkek diye düşünüyorum :)
Bende erkek olduğunu düşünüyorum ama en iyisi beklemek bekleyince ölünmüyor 🙃

Hayırlı günler. Cinsiyetlerini öğrenme konusunda yardımcı olabilirmisiniz :)
IMG_20210504_143817.jpg

Geri